Członkowie grupy HexaTeam – Angelika Prędka, Mateusz Seredyński, Marek Wawrzak oraz Igor Jajuga uczestniczyli w spotkaniu z Rektorem dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ, oraz Prorektorem ds. Nauczania dr Barbarą Przywarą. Studenci opowiadali o dotychczasowych sukcesach oraz planach na kolejne zawody.

Podczas spotkania rozmawiano o historii drużyny i jej największych sukcesach, które odzwierciedlają 2 lata zaangażowania i współpracy. Dyskutowano także o potencjale dalszego rozwoju zespołu, rozważając możliwości współpracy z uczelnią. Poruszono temat sukcesów drużyny w projektowaniu gier o tematyce zrównoważonego rozwoju, które przyczyniają się do podnoszenia świadomości na temat ekologii i odpowiedzialności społecznej. Ciekawym tematem spotkania była rozmowa o potencjale oraz limitacjach systemów sztucznej inteligencji w branży tworzenia gier i ich wpływie na przyszłość gamedevu.

Blisko śledzimy rozwój technologii AI, ale ograniczamy jej używanie, aby zdobywać praktyczne umiejętności. Staramy się, aby na każdym konkursie czegoś się nauczyć, niezależnie od ostatecznego wyniku – mówił Mateusz Seredyński z HexaTeam.

Studenci WSIiZ z grupy HexaTeam przez kolejne hackathony i konkursy idą jak burza, na swoim koncie mają liczne sukcesy. W październiku otrzymali 3 miejsce i nagrodę w wysokości 5000 złotych na Hackathonie NASA w Stalowej Woli. We wrześniu zespół otrzymał nagrodę 4500 zł za najlepsze zadanie otwarte GAMEDEV na HackYeah 2024. W lipcu studenci zwyciężyli w 16 edycji konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych Politechniki Łódzkiej. A rok wcześniej znaleźli się w TOP 5 najlepszych zespołów w Polsce w 15 edycji tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.