60% studentów otrzymujących stypendia ministra na Podkarpaciu, studiuje w WSIiZ. Stypendia otrzymuje ponad 4000 studentów, czyli blisko połowa. Jak to możliwe? Jak postarać się o finansowe wsparcie studiów?

Udało się nam zatem stworzyć system stypendialny, gwarantujący młodym, zdolnym ludziom bezpłatną naukę przez cały okres studiów. Nasze rozwiązania uzupełniają bowiem system stypendialny finansowany z budżetu państwa, w którym stypendia za wyniki w nauce mogą być przyznawane dopiero od II roku studiów. Dzięki połączeniu własnego funduszu stypendialnego oraz środków z budżetu państwa w semestrze zimowym 2008/09 przyznano blisko 4000 stypendiów, co oznacza że stypendia otrzymuje blisko połowa studentów WSIiZ.

– Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy liderem jeśli chodzi o ilość i wysokość przyznawanych stypendiów. Powyższe dane obalają mit, że w uczelni niepaństwowej nie można studiować za darmo i pokazują, że dobrze skonstruowany system stypendialny zachęca młodzież do systematycznej pracy, do walki o oceny, do aktywności. W rezultacie nie dziwią nas coraz liczniejsze sukcesy zawodowe naszych absolwentów i słowa uznania ze strony pracodawców – wyjaśnia Prof. Tadeusz Pomianek, Rektor WSIiZ.

Uzyskanie stypendium wymaga oczywiście pracy i zaangażowania. Uczelnia stwarza wiele możliwości, by rozwijać talenty i pasje. Unikalny system stypendialny motywuje do tego, by spośród tych możliwości wybrać coś dla siebie, uczestniczyć w życiu Uczelni i starać się o dobre stopnie.

– Wybierając studia na uczelni niepaństwowej liczyłam się w tym, ze trzeba będzie płacić czesne. Jednak miło się rozczarowałam, gdy okazało się, że już od pierwszego semestru studiów, WSIiZ dysponuje Systemem Bezpłatnych Miejsc, natomiast stypendia naukowe przyznawane od II roku studiów przewyższyły moje oczekiwania! Dzięki temu, że podczas studiów utrzymywałam dość wysoką średnią co miesiąc uczelnia wypłacała mi kilkaset złotych stypendium! – cieszy się Magdalena Głodowska, która za kilka tygodni odbierze dyplom ukończenia WSIiZ na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Jak widać, o stypendium starać się warto! Dowiedz się więcej o możliwości otrzymywania stypendiów w WSIiZ.