Obserwując współczesne wyzwania dla społeczeństwa i środowiska naturalnego, w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do wysłuchania kolejnego z wykładów, poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji cyklu jest „Piątka na zielono”.

Wszystkich miłośników cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do udziału w wykładzie on-line prof. dr hab. Joanny Kosteckiej, pt. „ABC of Sustainable Development”. Spotkanie będzie realizowane w języku angielskim. Podczas wykładu słuchacze dowiedzą się m.in. tego czy potrzebujemy zrównoważonego rozwoju i dlaczego? Czym jest ta koncepcja? Ponadto Prelegentka zaprezentuje kilka informacji na temat tego co możemy zrobić, aby wprowadzić zrównoważony rozwój do naszego życia.

Wykład odbędzie się już 16 listopada br. (środa) o godz. 18:00. Spotkanie będzie miało charakter on-line. Zapraszamy na nasz kanał YouTube WSIiZ.

Po wykładzie prof. dr hab. Joanna Kostecka odpowie na pytania internautów. Już dziś zachęcamy do ich nadsyłania, na adres mailowy: bow@wsiz.edu.pl. Pytania można przesyłać do 10 listopada br.

Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Kilka słów o prelegencie – prof. dr hab. Joanna Kostecka:

Prof. dr hab. Joanna Kostecka – Kierownik Zakładu Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autorka blisko 400 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym około 50 stanowią publikacje popularyzujące wiedzę. Stara się przekonać swoich studentów do umiaru w korzystaniu z zasobów różnorodności biologicznej. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznych konferencji naukowych, seminariów i warsztatów, w tym cyklu konferencji pt. „Retardacja przekształcania zasobów. Osiągnięcia, problemy, perspektywy”.

O cyklu „Przybij piątkę nauce”:

Wykład pt. „ABC of Sustainable Development” jest kolejnym spotkaniem w ramach tegorocznej edycji cyklu „Przybij piatkę nauce”. Jest to seria wykładów, która w tej edycji będzie poświęcona klimatowi i naturze. Będziemy rozmawiać m.in. o klimacie, jego zmianach, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też o transformacji cyfrowej – mówi prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Ponadto, Prelegenci odpowiedzą na pytania słuchaczy oraz przedstawią najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Więcej informacji na temat cyklu dostępnych jest na stronie cyklu „Przybij piątkę nauce”.