Kolejne spotkanie z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” odbyło się z Yujun Sun, absolwentem pochodzącym z Chin. Gość spotkania ukończył studia na specjalności General Aviation Management w 2020 roku. Celem comiesięcznych spotkań absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi jest podtrzymywanie więzi, współpraca w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.

Aktualnie Yujun Sun zdobywa obecnie praktyczne doświadczenie jako stażysta analityki biznesowej. Jak mówił na spotkaniu z Rektorem WSIiZ, dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ oraz Prorektorką WSIiZ ds. Nauczania, dr Barbarą Przywarą: Jestem na stażu w dziale usług wypoczynkowych w SkyTeam Alliance. Jest to drugi największy sojusz linii lotniczych na świecie. Swoją karierę rozpocząłem cztery lata temu, w czasie pandemii, która była szczególnie trudnym okresem dla branży lotniczej. Zacząłem jako specjalista ds. rozwoju biznesu w DHL Supply Chain w Chinach, gdzie pracowałem przez sześć miesięcy. Następnie dołączyłem do Air France KLM w Chinach, gdzie przez półtora roku pracowałem jako analityk ds. wiedzy biznesowej – mówi Yujun Sun.

Ścieżka edukacyjna Yujun Sun rozpoczęła się od licencjatu na specjalności General Aviation Management. Warto podkreślić, że byłem członkiem pierwszej grupy studiujących na tym kierunku. Mój pobyt w Rzeszowie wspominam bardzo dobrze. Pracownicy Uczelni, którzy byli odpowiedzialni za ścieżki anglojęzyczne, byli wyjątkowo pomocni. Doskonale pamiętam, jak zostałem przez nich ciepło powitany zaraz po przylocie z Chin. W Rzeszowie czułem się jak w domu od samego początku i miałem sprzyjające środowisko do skupienia się na nauce – wspomina Yujun Sun.

Jak dodaje absolwent, Uczelnia oferowała zróżnicowane międzynarodowe środowisko akademickie z wybitnymi prowadzącymi – zarówno z Niemiec, jak i Polski. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych projektów w programie nauczania znacznie podniosło moje umiejętności zawodowe. Co więcej, zdobycie dyplomu WSIiZ, który jest akredytowany przez Unię Europejską, umożliwiło mi dalszą edukację w krajach UE. Obecnie Yujun Sun jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie Informacją Biznesową na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.

Na pytanie o rady dla studentów odpowiedział, że warto przyłożyć się nie tylko do nauki, ale również zaangażować w zajęcia dodatkowe. Dzisiaj powiedziałbym studentom: „ucz się ciężko, baw się dobrze”. Utrzymanie wysokiej średniej ocen ma kluczowe znaczenie dla możliwości akademickich i zawodowych. Warto również wcześnie szukać staży, które pomogą zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce i ułatwić wybór ścieżki kariery – podsumowuje Yujun Sun.