Sztuki magiczne, malowanie twarzy, megabańki mydlane i wata cukrowa – czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej! Już w najbliższy wtorek 31 maja zapraszamy ukraińskie dzieci na wyjątkowy Dzień Dziecka do świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa”. Spotkanie będzie miało charakter integracyjny, wezmą w nim udział także dzieci pracowników Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dzieci mają prawo do radości i zabawy, dlatego wybraliśmy dla nich takie atrakcje, jakie zazwyczaj wywołują u najmłodszych największy zachwyt i zainteresowanie – mówi dr Łukasz Błąd, Dyrektor Klubu Akademickiego IQ, w którym od 8 marca br. działa świetlica dla ukraińskich rodzin.

Nasz Dzień Dziecka odbędzie się we wtorek 31 maja, blok zabaw rozpocznie się o godzinie 15.00, gdy dorośli zakończą kurs języka polskiego. W programie jest malowanie twarzy, którego autorkami będą studentki kierunku Kosmetologia, a także zabawy z megabańkami mydlanymi na dziedzińcu Uczelni. O 17.00 odwiedzi nas Teatr Jaruga z programem Ani Magia, w którym najważniejszą rolę odgrywają sztuki magiczne, żonglerka i iluzja.

We wtorkowe popołudnie nie zabraknie także waty cukrowej i popcornu oraz konkursów z nagrodami, a cały program zajęć dla dzieci zakończy się o godz. 19.00.

harmonogram w języku polskim

harmonogram w języku ukraińskim

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” działa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już 13. tydzień (zobacz komunikat o otwarciu świetlicy). Inicjatywa opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy 13. tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie