Prowadzenie wybranych zajęć praktycznych dla studentów w serwisie DAF w Trzcianie oraz w siedzibie uczelni, udostępnienie materiałów szkoleniowych dla studentów przez partnera, współpraca w zakresie praktyk studenckich oraz realizacja konkretnych tematów prac dyplomowych związanych z pracą serwisu samochodów ciężarowych – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a Grupą Wanicki.

Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a Grupą Wanicki została podpisana w siedzibie WSIiZ w dniu 31 maja br. Ze strony uczelni porozumienie podpisał Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, a ze strony Grupy Wanicki jej właściciel – Michał Wanicki.

Umowa jest efektem podjętych działań w ramach realizacji strategii rozwoju kierunku Logistyka, która opiera się na nawiązaniu rzeczywistej współpracy z podmiotami biznesowymi z sektora transportu i logistyki. Ma to na celu upraktycznienie kształcenia inżynierskiego na tym kierunku i przybliżenia programu nauczania do aktualnych trendów w branży TSL.

Zawarte porozumienie o współpracy dotyczy:

• prowadzenia wybranych zajęć praktycznych dla studentów w serwisie ciągników marki DAF w oddziale Grupy Wanicki w Trzcianie oraz na uczelni przez wykwalifikowany personel Partnera,
  • udostępnienia materiałów szkoleniowych dla studentów z bogatej bazy wiedzy Partnera,
  • współpracy w ramach ukierunkowanych praktyk studenckich w serwisach DAF Grupy Wanicki,
  • realizacji prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich w oparciu o tematy zamawiane przez Partnera oraz udostępnione do ich napisania dane.

Firma „Wanicki” powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo oferujące głównie usługi transportowe. W 1994 roku poszerzyła swoją działalność o usługi serwisowe.  W 1999 roku firma podpisała umowę dealerską z DAF TRUCKS POLSKA obejmującą sprzedaż i serwisowanie samochodów marki DAF. Od 2001 roku firma posiada uprawnienia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Od 2005 roku swoją działalnością obejmuje całą Polskę Południowo-Wschodnią a także Słowację poprzez sieć dealersko-serwisową DAF-a.

Oddział w Trzcianie rozpoczął działalność od 2008 roku. W roku 2012 firma oprócz DAF rozpoczęła sprzedaż samochodów ciężarowych marki Tatra oraz Isuzu Trucks. Współpracuje z takimi markami jak: WABCO, HALDEX, KNORR-Bremse, SAF, BPW, Haldex, Carrier Transicold, D`Hollandia, BAR Cargolift i Michelin, posiadają autoryzację na naprawę naczep marki WIELTON, KRONE, Lamberet. W roku 2014 firma została oficjalnym dealerem światowego lidera w technologii rolniczej – marki John Deere. W 2019 roku oddział w Trzcianie został dealerem roku DAF.