Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dołącza do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do licytacji wyjątkowych pozycji książkowych wydawnictwa Copernicus Center Press – pierwszych polskich przekładów arcydzieł literatury matematycznej – oraz grafiki autorstwa studenta WSIiZ.

Tegoroczne licytacje:

Isaac Newton, Matematyczne zasady filozofii przyrody

Jedno z najważniejszych dzieł w historii nauki i ludzkości „Philosophiae naturalis principia mathematica” Isaaca Newtona zostało po raz pierwszy przetłumaczone i wydane w języku polskim w 2013 roku. Przekład „Matematyczne zasady filozofii przyrody” wydała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w kooperacji z Fundacją Centrum Kopernika.

Euklides, Elementy. Teoria proporcji i podobieństwa

Elementy autorstwa Euklidesa są często wskazywane jako najważniejsza praca naukowa wszech czasów. Do dziś ukazało się ponad 1000 edycji tego dzieła. Większą ilość wydań miała jedynie Biblia. Elementy składają się z 13 ksiąg. Dostępna w ramach licytacji publikacja poświęcona jest dwóm księgom – Księdze V. i Księdze VI. To pierwszy polski przekład z języka greckiego wraz z komentarzem autorstwa Piotra Błaszczyka i Kazimierza Mrówki.

Mateusz Dziopak, Inspiracja muzyką, praca z Przeglądu Prac Graficznych „Deadline 2020”

Praca Pana Mateusza Dziopaka, studenta kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, powstała w ramach zajęć z przedmiotu Pracownia projektowania graficznego pod kierunkiem mgr Gabrieli Piechnik. Jest to jedna z dwóch, nagrodzonych podczas Przeglądu Prac Graficznych „Deadline 2020”. Podczas wspomnianej wystawy zaprezentowano 30 najlepszych prac oraz 8 animacji z ok. 6000 zgłoszeń.

WOŚP