Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem honorowym VI edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu reprezentantów WSIiZ – siedmiu z nich współorganizuje konferencję, a czterech zaprezentuje w konkursie stworzoną przez siebie aplikację.

VI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów organizowana jest w ramach Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Konferencja skierowana jest do studentów i doktorantów z całej Polski. Celem wydarzenia jest przedstawienie oraz zapoznanie się z pracami i osiągnięciami badawczymi młodych inżynierów z naszego kraju.

Ogólnopolska konferencja to również szansa dla młodych pasjonatów techniki na zaprezentowanie swoich umiejętności szerszemu gronu specjalistów. Konkurs odbywać się będzie równolegle z konferencją i będą w nim brały udział wszystkie prace z nauk technicznych wykonane przez młodych inżynierów (informatyki, fizyki technicznej, elektrotechniki, elektroniki, mechatroniki, mechaniki itp.). Zgłoszenia artykułów naukowych oraz posterów przyjmowane będą do 28 maja 2022 r. na adres mlodzikonferencja@urz.pl.

Wydarzenie odbędzie się 02.06.2022 r. w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego (część naukowa) oraz w Hotelu Prezydenckim (część konkursowa oraz sesja posterowa). Nagrody w konkursie zostaną wręczone podczas obchodów Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informatycznego (zaraz po zakończeniu konkursu i sesji posterowej). Po wydarzeniu organizatorzy zaplanowali bankiet dla uczestników konferencji.

Konferencję organizują: Koło Naukowe Mechatron, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski i Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.
Patronat nad wydarzeniem objęli: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Prezydent Miasta Rzeszów, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Parlament Studentów Rzeczypospolitej.

Więcej informacji o VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów dostępnych jest TUTAJ.