Człowiek-legenda, miejsce-historia, park przyszłości. W Rzeszowie powstaje Park Papieski. Inicjatorem projektu jest Miasto Rzeszów, Rzeszowskie Stowarzyszenie Dziedzictwo Jana Pawła II „LUMEN ET SPES” oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

17-hektarowy Park Papieski powstaje pomiędzy al. Armii Krajowej a Kościołem Najświętszego Serca Jezusowego w Rzeszowie. Ma on upamiętniać wizytę Jana Pawła II w tym miejscu 2 czerwca 1991 roku.

– Pamiętając o tej wizycie budujemy Park Papieski w miejscu historycznego spotkania. Znajdziemy w nim Aleję Przesłania Papieskiego, alejki i ścieżki spacerowe, liczne nasadzenia drzew i krzewów, place zabaw, pomnik papieski, strumień z fontannami oraz scenę pozwalającą na organizowanie imprez kulturalnych i religijnych – informują przedstawiciele Stowarzyszenia "Lumen et Spes".

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie aktywnie włączyła się w tę inicjatywę. Specjaliści Uczelni przygotowali m.in. piękną wizualizację Parku Papieskiego oraz film z wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.