Zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Krajowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Seminarium odbędzie się w formie online 28 października o godz. 14.00.

SOLARIS to ośrodek badań prowadzonych z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego i kriomikroskopii elektronowej. Centrum SOLARIS działa przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wydarzenie jest kontynuacją współpracy WSIiZ i Centrum SOLARIS zapoczątkowanej w maju 2024 r.

Seminarium pt. „Badania rolnicze z wykorzystaniem technik opartych na promieniowaniu synchrotronowym” poprowadzi prof. Josef Hormes z Louisiana State University, Baton Rouge w USA oraz Uniwersytetu Rheinisch Friedrich-Wilhelms w Bonn, w Niemczech. Prof. Josef Hormes jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie XAS, był zaangażowany w projektowanie i instalację linii ASTRA.

Seminarium jest skierowane do naukowców na każdym etapie kariery, od studentów po zaawansowanych profesjonalistów. Wykład wprowadzi w techniki synchrotronowe i będzie wsparty licznymi przykładami badań. Zarejestrować się na seminarium można TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium.