Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przywitała grupę 10 studentów z Indonezji w ramach Indonezyjskich Międzynarodowych Nagród Mobilności Studentów (IISMA). Jest to program stypendialny rządu Republiki Indonezji, który ma na celu finansowanie indonezyjskich studentów w ramach programów mobilności na najlepszych uniwersytetach i renomowanych kierunkach studiów za granicą. Dzięki IISMA studenci mogą spędzić jeden semestr w najlepszych uczelniach partnerskich za granicą.

W ramach programu IISMA studenci z Indonezji wybrali dwa kierunki we WSIiZ: Zarządzanie Lotnictwem oraz Projektowanie graficzne.

Jesteśmy zachwyceni obecnością na naszej Uczelni tej grupy studentów z Indonezji i dołożymy wszelkich starań, aby mieli oni doskonałą okazję do nauki w naszej międzynarodowej społeczności studenckiej, ale także szansę na poznanie naszego miasta, całego województwa podkarpackiego, a także Polski – mówi mgr Katarzyna Stachowicz, Pełnomocnik Rektora WSIiZ ds. Projektów Międzynarodowych, koordynatorka projektu.

W trakcie swojego pobytu w Polsce studenci spotkali się m.in. z Konradem Fijołkiem, prezydentem Rzeszowa oraz zwiedzili podziemną trasę turystyczną. W trakcie pobytu studentów w Polsce zaplanowaliśmy jeszcze kilka innych wycieczek m.in. do Krakowa czy Soliny. Nie zabraknie również wizyt w urzędach samorządowych oraz imprez integracyjnych z udziałem wszystkich studentów zagranicznych – dodaje mgr Katarzyna Stachowicz.

W ubiegłym roku akademickim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania studiowało blisko 1400 studentów spoza Polski. Byli to studenci z ponad 50 krajów świata, w tym z Kazachstanu, Zimbabwe, Ukrainy, Tadżykistanu, Indii, Kirgistanu, Uzbekistanu, Maroko i Nigerii.