Oficjalna wizyta w Wyższej Szkole Technologii Transportu w Hanoi była pierwszym przystankiem z cyklu spotkań z partnerami WSIiZ w Wietnamie.

Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ i Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej Magdalena Louis wzięły udział w ceremonii otwarcia nowego roku akademickiego na kampusie UTT.

Barwna i żywa uroczystość była niepowtarzalną okazją dla Samorządu Uczelni UTT do osobistego spotkania się z przedstawicielami WSIiZ. Profesor Agata Jurkowska-Gomułka wygłosiła wykład pt. „Sektor lotniczy w Unii Europejskiej” dla studentów UTT, którzy również mieli okazję poznać naszą uczelnię i zadać pytania dotyczące szkolnictwa wyższego w Polsce.

Współpraca między Wyższą Szkołą Techniki Transportu w Hanoi, a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została nawiązana ponad dwa lata temu, szczególnie w zakresie wymiany kadry informatycznej i akademickiej. Rektor UTT Doc.Prof.Dr. Nguyen Hoang Long i prorektor dr Nguyen Manh Hung zostali zaproszeni przez władze uczelni w celu omówienia dalszej współpracy. Wizyta ma się odbyć na początku przyszłego roku.

Przedstawiciele WSIiZ odwiedzili także Viet Duc High School w Hanoi i Hanoi College of Technology and Trading oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej prowadzone przez profesora Nguyena Chi Thuata. Jest on autorem tłumaczenia na wietnamski jednego z najlepszych dzieł literatury polskiej „Lalka” autorstwa Bolesława Prusa.