Studenci kierunku Logistyka, w ramach uczelnianego projektu „Loża Biznesu”, mieli okazję spotkać się z przedstawicielem firmy Trans.eu Group S.A. – Wojciechem Pawelskim, Kierownikiem Zarządzania Projektami. Główna działalność Trans.eu Group S.A. polega na tworzeniu i rozwijaniu platformy dla branży logistycznej o nazwie TransEU. Firma oferuje również kompleksowe usługi prawne, finansowe, rekrutacyjne i brokerskie dla branży logistycznej. Spotkanie odbyło się 27 listopada br.

W spotkaniu wzięło udział prawie 50 osób. Całość spotkania z przedstawicielem została podzielona na dwie części. W części pierwszej, w ramach wykładu otwartego, studenci zapoznali się z zasadami funkcjonowania platformy: od wyszukiwania ładunków przez wybór wiarygodnego partnera, znalezienie bezpiecznego miejsca parkingowego dla pojazdów ciężarowych, aż po monitoring zleceń i komunikację w czasie rzeczywistym.

W części drugiej, studenci mieli szkolenie z obsługi platformy Trans.eu, gdzie od strony praktycznej poznali m.in. charakterystykę branży TSL i firm obecnych na Platformie Trans.eu, uczyli się dodawać frachty, negocjować i obliczać stawki, szukać i weryfikować kontrahentów, planować transporty z użyciem modułu mapy. Odbyte szkolenie zostało nie tylko potwierdzone odpowiednim certyfikatem firmowym, ale i ogromnym podziękowaniem ze strony studentów za możliwość poznania tak niezbędnego narzędzia w pracy logistyka.

Spotkania, które się odbywają w ramach „Loży Biznesu”, dają studentom możliwość zgłębienia wiedzy zdobytej podczas zajęć, zdobycia nowych umiejętności oraz poznania tajników branży logistycznej.