Wieczór gier planszowych, wernisaż wystawy fotografii oraz zbiórka funduszy i artykułów potrzebnych dla naszych wschodnich sąsiadów – Klub Akademicki IQ dołącza do akcji pomocy Ukrainie.

„Board Game Evening” czyli Wieczór gier planszowych skierowany jest tym razem nie tylko do studentów WSIiZ oraz ich przyjaciół, ale również do osób uciekających przed wojną. Jeśli znasz osoby, które uciekły z Ukrainy, zwłaszcza młodzież i dzieci – weź ich ze sobą, niech na chwilę oderwą się od złych przeżyć – prosi studentów i pracowników Uczelni dr Łukasz Błąd, Dyrektor IQ Club. Wieczór gier planszowych odbędzie się w najbliższą środę (02.03. br.) o godzinie 18:00. Na zainteresowanych czeka kawa i herbata oraz blisko 30 gier od tradycyjnych szachów, przez scrabble, klasyczne „Monopoly” aż po gry strategiczne.

Kolejnego dnia, czyli w czwartek (3.03.br.) o godz. 18:18, Klub Akademicki IQ zaprasza na ARTMEETING. Będzie to wernisaż wystawy fotografii studentów Koła Naukowego Fotografii pt. „Świat nieoczywisty”. Wśród artystów są też studenci z Ukrainy. W tym trudnym dla nich czasie niech to będzie okazja do wsparcia. WAŻNE: prace z wystawy będzie można wylicytować wpłatami na zbiórki pomocowe dla Ukrainy – informuje dr Łukasz Błąd.

Organizując obydwa wydarzenia Klub IQ przyłącza się też do uczelnianej zbiórki darów. W trakcie wieczoru planszówek oraz wernisażu każdy chętny może wesprzeć zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla walczących i uciekających przed wojną. Lista rzeczy, które aktualnie są niezbędne:

– leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe;
– leki na biegunkę (np. Nifuroksazyd);
– krople do oczu (nawilżające jak również z antybiotykiem, które są sprzedawane bez recepty);
– środki do odkażania (np. Octenisept);
– Panthenol (pianka, krem, spray);
– Lanolina (lub środek o podobnym działaniu);
– opatrunki na rany, – opaski uciskowe dla zatrzymania krwi;
– latarki, baterie, naładowane powerbanki;
– karimaty.

Uwaga – prosimy o dodawanie paragonów do zakupionych leków, co ułatwi przetransportowanie ich przez granicę.