Ze względu na Święta Wielkanocne zmieniają się terminy funkcjonowania świetlicy dla uchodźców z Ukrainy. Klub Akademicki IQ będzie otwarty w dniach 12-13 kwietnia, czyli wtorek i środa, oraz 21-22 kwietnia, czyli czwartek i piątek. Wstęp nadal jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a godziny działalności to 13.00-18.00.

W tygodniu przedświątecznym największym wydarzeniem świetlicy będzie specjalne wydanie konkursu talentów. Co roku na klubowej scenie organizujemy konkurs „WSIiZ ma talent” – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor Klubu Akadekickiego IQ – a ponieważ wśród odwiedzających nas rodzin z Ukrainy dostrzegliśmy podczas różnych zabaw i zajęć liczne talenty, postanowiliśmy dać ukraińskim dzieciom, nastolatkom i osobom dorosłym możliwość pokazania swoich wyjątkowych umiejętności i scenicznej ekspresji. Wielu z nich to prawdziwi Artyści, wśród społeczności ukraińskiej szczególnie dużo osób ma fantastyczny słuch muzyczny, liczymy więc na świetne występy.

Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody, jedna z nich to gitara, przekazana nam przez mieszkankę Rzeszowa. Konkurs zaplanowany jest na środę. Nie jest wymagana rejestracja, zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Czwartek 21 kwietnia w świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa”  będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter. Nasi ukraińscy goście oraz pracownicy i studenci WSIiZ spotkają się, aby być razem i złożyć sobie życzenia, a przez wzajemną obecność dać sobie nadzieję na lepsze. Na stole pojawią się tradycyjne wielkanocne ukraińskie przysmaki, będą też prezentacje polskich i ukraińskich zwyczajów świątecznych.

Po oficjalnym przywitaniu gości studentki WSIiZ z Polski i Ukrainy przedstawią zwyczaje wielkanocne obydwu krajów, a następnie odbędzie się mini świąteczny koncert. Po nim przyjdzie czas na życzenia oraz wielkanocny poczęstunek, na który złożą się między innymi tradycyjne ukraińskie dania: sałatki, faszerowane jajka oraz babki paschalne. Dla dzieci przewidziane jest również malowanie jajek – informuje Mykola Voronin, Koordynator ds. Sytuacji Kryzysowej w Ukrainie we WSIiZ.

Jak podkreśla Mykola Voronin: To dobry moment, żeby spotkać się i być ze sobą razem. W okresie świąt Wielkiej Nocy, między polskimi a ukraińskimi Świętami, chcemy poczuć wszyscy iskrę nadziei, że niedługo skończy się ten koszmar, w którym obecnie żyjemy.

Na program świetlicy w ciągu dwóch najbliższych tygodni składają się nadal lekcje języka polskiego i angielskiego oraz doradztwo związane z rynkiem pracy – to propozycje dla dorosłych, natomiast dla dzieci przewidziane są liczne zajęcia artystyczne i edukacyjne. Wszyscy goście mogą korzystać z kącika kawiarnianego, gdzie bezpłatnie serwowana jest kawa, herbata oraz słodycze, do dyspozycji chętnych są również stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, bilard, piłkarzyki oraz punkt gier komputerowych. Dla wszystkich naszych gości mamy także ciepły posiłek, zapewniany przez WSIiZ oraz współpracujące z nami restauracje, stowarzyszenia i firmy. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy.

Wstęp do świetlicy jest bezpłatny i nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się, w celu lepszego poznania potrzeb naszych gości wprowadzona natomiast została ANKIETA.

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy piątego i szóstego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:
Bank Pekao S.A.
Mobica Limited