Marysia , Sabina i Iza. To imiona trzech studentek Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowa, które ostatnio poznała cała Polska i nie tylko. Piękne, inteligentne i znane. Któż nie chciałby z nimi studiować?

– Podoba mi się, że nasze studentki są popularne i mogę je zobaczyć nie tylko na uczelnianych korytarzach, ale też – na przykład – oglądając telewizyjne reklamy KFC, PrincePolo czy Dr. Oetker – mówi Piotrek, który z jedną z naszych sław, Sabiną Kwasek chodzi do jednej grupy na studiach.

Sabina jest siostrą I Wicemiss Polonia Podkarpacia Marii, także studentki WSIiZ, która walczyć będzie o tytuł Miss Polonia. Siostry w ostatnim czasie robią prawdziwą furorę w świecie mody i reklamy. Sabina obecnie pracuje z agencjami modelek w Mediolanie i Hamburgu. Maria zaś, najbardziej ostatnio znana ze zdobycia tytułu drugiej najpiękniejszej mieszkanki Podkarpacia pracę w świecie mody rozpoczęła od współpracy z rzeszowską agencją Millenium Model.

– Ja chodzę z Marysią do grupy, często realizujemy wspólnie jakieś projekty na uczelni i to, co przede wszystkim rzuca się w oczy to jej normalność. Nie uważa siebie za wielką gwiazdę, nie daje nam odczuć, że coś już w życiu osiągnęła czy że jest lepsza – mówi Krzysztof.

Trzecia z naszych sław to Iza Głogowska. Jak mówią jej znajomi z grupy, najbardziej skromna osoba na studiach. Znana jest przede wszystkim z programu telewizyjnego TVP „Supermodelki”. Spośród 3 tysięcy dziewczyn, to właśnie jej przypadł w udziale finał. Mimo, że nie wygrała, to miejsce na podium zapewniła sobie bezapelacyjnie. Współpracuje m.in. ze znanym projektantem Maciejem Zieniem i to właśnie ona prezentuje jego najnowsze kolekcje. – Jestem modelką jak tysiące innych dziewczyn. To nic wielkiego – komentuje pytania o swój sukces Iza.

Niedawno o każdej z naszych studentek pisaliśmy na stronach naszego portalu. Od razu zasypani zostaliśmy mailami, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pełna jest pięknych dziewcząt i… postanowiliśmy to sprawdzić. Już krótka wędrówka po uczelnianych korytarzach przekonała cały zespół portalu WSIiZ, a to jest sześciu mężczyzn, że faktycznie tak jest. Może czas pomyśleć o zmianie hasła promocyjnego z „Ludzie zdolni do wszystkiego” na „Uczelnia pięknych kobiet”. Mężczyźni chyba nie czują się pominięci takim rozwiązaniem. Może wręcz przeciwnie…