Zdaniem poetki Ewy Lipskiej przekształcanie rzeczywistości na tekst na papierze to metafizyka, a odczytywanie czyjejś twórczości to szukanie w niej siebie. Jak uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego poradzili sobie z tym zadaniem? Co o młodych ludziach mówią ich prace? Tego można dowiedzieć się z nowego numeru Intro.Magazynu.

W ramach zajęć z języka polskiego uczniowie ALO podjęli się odczytania i interpretacji utworów Ewy Lipskiej. W efekcie powstały rysunki, teksty krytyczne i tłumaczenia wierszy na język angielski.

Sama poetka Ewa Lipska, w trakcie spotkania z uczniami, podkreśliła: „Pragnę serdecznie podziękować młodym poetom, krytykom, malarzom – interpretatorom moich wierszy za wspaniałą niespodziankę. Ciekawe, twórcze, pomysłowe prace. To niezwykłe, że udało się zachęcić młodych ludzi do pochylenia się nad tymi, nie łatwymi przecież, wierszami.”

Pierwsze w nowym roku wydanie Intro.Magazynu powstało pod redakcją dr Agnieszki Kusz z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i dr Iwony Leonowicz-Bukały z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej, Koordynatorki studenckiej redakcji Intro.Media.

Przeczytaj nowy numer Intro.Magazynu.

Intro.magazyn