5 podkarpackich uczelni, 11 drużyn i 28 zawodników wzięło udział w turnieju szachowym, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w ramach Akademickich Mistrzostw Podkarpacia.

W miniony piątek turniejem szachowym oficjalnie zakończyliśmy tegoroczny sezon sportowy. Zmagania szachistów odbyły się 3 czerwca br. w Sali Senatu WSIiZ. Jak co roku, podczas rywalizacji powietrze było mocno „zagęszczone”, a cisza którą co kilka sekund przebijał dźwięk zegarów, była po brzegi wypełniona koncentracją wszystkich zawodników. Nad odpowiednim przebiegiem zawodów czuwał sędzia p. Maciej Woźniak, który zapewnił profesjonalną obsługę całego turnieju. Swoją obecnością zaszczycił nas także Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, który przyglądał się zmaganiom szachistów – relacjonuje mgr Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.

Reprezentacja KU AZS WSIiZ wystąpiła w składzie: Zuzanna Gruszczyńska, Ewelina Smela, Weronika Warchoł, Almat Barnizayov, Bartosz Bogacz, Alan Kardasz, Dawid Niewiadomski, Mikołaj Czernik oraz Sebastian Ciemięga. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w klasyfikacji drużynowej VI miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsca zajęli: Almat Barnizayov – 12, Mikołaj Czernik – 17 oraz Alan Kardasz – 18. Indywidualnym zwycięzcą turnieju okazał się Patryk Mrozowski z AZS KPU Krosno, a w klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła ekipa z Uniwersytetu Rzeszowskiego.