Brak wolnych miejsc
Uprzejmie informujemy, iż wszystkie miejsca na spotkanie z udziałem prof. Jerzym Bralczykiem zostały wyczerpane.
Zachęcamy jednak Państwa do sprawdzania stanu rezerwacji biletów na stronie https://jerzybralczyk.evenea.pl/. Istnieje bowiem możliwość, iż w wyniku rezygnacji wcześniej zarejestrowanych osób, mogą jeszcze pojawić się wolne miejsca na wykład.
Jednocześnie informujemy, iż pełna relacja ze spotkania dostępna będzie na stronie internetowej cyklu „Wielkie pytania w nauce” www.wsiz.edu.pl/wielkiepytania oraz na stronie internetowej Uczelni www.wsiz.edu.pl.
Spotkanie z prof. J. Bralczykiem odbędzie się 3 kwietnia br., o godz. 17:00, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W czasie spotkania prof. J. Bralczyk przedstawi różne aspekty poprawności językowej oraz odpowie m.in. na pytania: W jaki sposób podtrzymać uwagę słuchaczy? Jak sprawić, aby wszyscy chcieli nas słuchać i jak brzmieć wiarygodnie? Uczestnicy wykładu dowiedzą się również, co mówi o nas nasze ciało, podczas gdy przemawiamy oraz jak zmienia to odbiór naszych słów.
Zapowiada się więc naprawdę intrygujące spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Warto podkreślić, że wydarzenie nie będzie miało charakteru tylko wykładu. Uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania i dyskutując z prowadzącym.
Zgłoszenie uczestnictwa
Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji i okazania wydrukowanego biletu wstępu w Teatrze. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30.
Podczas spotkania będzie możliwość nabycia publikacji prof. Jerzego Bralczyka z atrakcyjnym rabatem oraz uzyskania dedykacji Autora.
„Wielkie pytania w nauce” – intelektualna uczta w WSIiZ
Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem zwieńczy cykl interdyscyplinarnych wykładów pt. „Wielkie pytania w nauce”, które Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizuje pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Jednym z kluczowych celów organizacji cyklu jest podjęcie próby odpowiedzi na nurtujące problemy dot. egzystencji człowieka, zmian kulturowych, społecznych i filozoficznych oraz zachęcenie słuchaczy do krytycznego myślenia.
– Organizując cykl wykładów „Wielkie pytania w nauce” chcemy pokazać, że efekty pracy naukowców są nie tylko tematem do dyskusji dla wąskiego grona specjalistów, ale mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w codziennym życiu, a zaprezentowane w przystępny sposób zagadnienia mogą być również zrozumiałe dla osób niezwiązanych z nauką. Nie ukrywam też, że organizacja cyklu, stanowić ma swego rodzaju opozycję dla niewymagającej intelektualnego wysiłku rozrywki wszechobecnej w mediach – mówi dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Fundacją Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie oraz z wydawnictwem Copernicus Center Press. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.