Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od lat organizuje spotkania pod nazwą Dni Otwarte. W ich trakcie uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą uczelni, zwiedzić laboratoria, a także porozmawiać z wykładowcami oraz absolwentami, jak i studentami WSIiZ. Spotkania te cieszą się niezwykłym zainteresowaniem.
W dniu 15 marca br. w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbyła się druga edycja tegorocznych Dni Otwartych WSIiZ, łącznie w obydwu wzięło udział ponad 1000 osób, głównie młodzieży z blisko 30 szkół z Polski południowo-wschodniej m.in. Rzeszowa, Dębicy, Gorlic, Jasła, Stalowej Woli, Ustrzyk Dolnych, a także Biłgoraja. Uczestnicy poznawali specjalistyczne laboratoria, a także uczestniczyli w warsztatach i zajęciach m.in. z zakresu nowoczesnego dziennikarstwa, fotografii, najciekawszych lotnisk czy hoteli świata, zarządzania emocjami, grafiki komputerowej i wirtualnej rzeczywistości, a także dietetyki.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to uczelnia, która kształci praktycznie – zajęcia podczas Dnia Otwartego, tak jak i dla studentów, prowadzone były przez praktyków i miały formę warsztatów, tj. lekcji wymagających aktywności i zaangażowania ucznia.
WSIiZ odnotowała ponad 20% wzrost chętnych na studia. Dodatkowo czwarty rok z rzędu silnie rośnie liczba osób zainteresowanych studiami anglojęzycznymi, w stosunku do roku ubiegłego ich liczba wzrosła o ponad 50%. WSIiZ kolejny rok notuje silny spadek studentów rekrutowanych z Ukrainy.
Bardzo chętnie wziąłem udział w Dniach Otwartych WSIiZ bo zainteresowała mnie szeroka oferta uczelni zwłaszcza w kontekście logistyki oraz informatyki. Zdradzę, że po maturze będę się decydował na studia w jednym z tych dwóch obszarów, a dzisiejsze rozmowy z pracownikami szkoły, a zwłaszcza studentami utwierdziły mnie w tym aby wybrać WSIiZ
Dawid, tegoroczny maturzysta z Dębicy
Dodatkowe atrakcje, które przewidziano dla uczestników podczas Dnia Otwartego WSIiZ to m.in.: pokazy dronów oraz robotów, obserwacje pracy radaru lotu oraz symulatora lotu, pokaz wytwarzania kosmetyków, czy możliwość konsultacji maturalnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gogle VR, spotkania z dietetyki oraz wytwarzania kosmetyków, a także atrakcje studiów lotniczych tj. analiza pracy radaru loty, czy też symulator lotu. Na zakończenie młodzież mogła zrobić pamiątkowego gif-a.