2 kwietnia 2009 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się Dzień Kultury Nigeryjskiej.

Wszyscy, którzy pojawili się w czwartkowy wieczór w siedzibie Uczelni poznali barwną historię i kulturę Nigerii. Jednym z punktów programu był hymn tego kraju. Nasi nigeryjscy studenci zaprezentowali także najważniejsze informacje o głównych plemion swojego kraju.

Ze szczególną dumą opowiadali o naprawdę bogatym, i nam mało znanym, dziedzictwie kulturowym Nigerii. Pokazali także krótki pokaz nigeryjskiej szkoły filmowej. Wszyscy obecni mogli także skosztować tradycyjnego nigeryjskiego jedzenia, pooglądać tamtejszy taniec i posłuchać oryginalnej muzyki.

Organizatorem Dnia Kultury Nigeryjskiej był Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ.

Zdjęcia: Adam Janusz