W lipcu ukazał się długo wyczekiwany 83. numer studenckiego „Intro.Magazynu”. Tym razem wydanie specjalne poświęcone jest sztuce – tworzonej zarówno przez wykładowców, jak i studentów kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

W numerze opublikowano wywiady z wybitnymi wykładowcami WSIiZ: dr Patrycją Longawą, którą bez cienia przesady można nazwać już światową sławą plakatu (o to, w jaki sposób dochodzi się do tak niezwykłej twórczej płodności pytała ją Lorena Kurgan), prof. Wojciechem Birkiem – znawcą i pasjonatem komiksu (opowieści o tym, co się współcześnie dzieje w świecie kreski, wysłuchał Vincent Faustyna Przywara) oraz Maciejem Owczarkiem – aktorem rzeszowskiego Teatru Maska, który w czasie lockdownu realizował teatralne transmisje online z Klubu Akademickiego IQ (rozmawiał z nim Mateusz Ciurkot).

Oprócz znakomitych rozmów w tym wydaniu proponujemy także galerie prac wykładowców i studentów: z pracowni Digital paintngu mgr Mikołaja Birka oraz pracowni ilustracji mgr Moniki Masłyk. Prace powstawały w czasie pandemii i część z nich poświęcona jest tej tematyce. Myślimy, że jest się czym pochwalić. A jeśli interesuje Państwa, co jeszcze na WSIiZ robią artyści, polecamy także poprzedni numer artystyczny Intro.Magazynu oraz wydawnictwo przygotowane przez naszych studentów na temat postmodernizmu pod kierunkiem dr Krzysztofa Gronia – mówi dr Iwona Leonowicz-Bukała, redaktorka najnowszego wydania „Intro.Magazynu”.

Nowy numer „Intro.Magazynu” dostępny jest TUTAJ.

Intro Media