Warsztaty z pracownikami NBP dla dorosłych oraz dla dzieci oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi dla najmłodszych – to wybrane propozycje na najbliższe tygodnie działania świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa”.

Po świątecznych tygodniach świetlica „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” wraca do zwykłych godzin i tradycyjnego grafiku zajęć. Od wtorku do piątku spotkania świetlicowe rozpoczynać będzie kurs języka polskiego, a następnie wszystkim gościom oferowany zostanie ciepły posiłek. Później oddzielnie ruszają zajęcia dla dzieci oraz dla dorosłych.

Dorośli po raz kolejny będą mogli spotkać się z ekspertem rynku pracy i zadać pytania dotyczące aktywnego poszukiwania pracy i przepisów obowiązujących w Polsce, przygotowany został dla nich także warsztat „Talk to loop”. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach artystycznych z aktorami teatru Maska, zajęciach komputerowych z nauczycielami informatyki oraz w zajęciach plastycznych. Dla najmłodszych przygotowane zostały między innymi zabawy ruchowe i malowanie twarzy.

Specjalne warsztaty dla ukraińskich uchodźców przygotowali pracownicy NBP, ich tematem jest rozpoznawanie autentyczności polskich znaków pieniężnych. Tradycyjnie też każdy gość świetlicy może skorzystać z pomocy psychologicznej oraz z porad prawników, dla chętnych jest także przygotowane stoisko bankowe, umożliwiające założenie konta bankowego.

W dniach 4-6 maja w świetlicy  prowadzone będą się wyłącznie lekcje języka polskiego – powodem ograniczeń w działalności świetlicy są odbywające się w Klubie Akademickim IQ matury!

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy ósmego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:
Narodowy Bank Polski
Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie