Rozpoczynamy 10. tydzień działalności świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa”. Kursy języka polskiego, porady prawne i psychologiczne oraz zajęcia plastyczne – to wybrane propozycje na najbliższy tydzień działania świetlicy.

Od wtorku do piątku spotkania świetlicowe rozpoczynać będzie kurs języka polskiego. Każdego dnia dla dzieci nie biorących udziału w zajęciach językowych została przewidziana inna atrakcja np. kino, plac zabaw czy zajęcia plastyczne. Po zakończeniu pierwszego bloku zajęć zostanie wydany dla naszych gości ciepły posiłek.

Nowością w działalności świetlicy będą zajęcia ze studentami filologii angielskiej w ramach klubu dyskusyjnego „Speaking Club”. Dzieci, młodzież i dorośli będą mieli okazję do porozmawiania w języku polskim lub angielskim na jeden z wybranych tematów. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy zajęcia plastyczne z ArtHUB, w trakcie których np. we wtorek zrobią oni – zgodnie z ukraińską tradycją – ptaszki z ciasta.

W tym tygodniu dorośli po raz kolejny będą mogli zadać nurtujące pytania w trakcie spotkania z prawnikiem oraz porozmawiać z psychologiem. We wtorek i piątek zostanie uruchomiony punt informacji – każdy zainteresowany dowie się np. jak złożyć wniosek o nr PESEL albo zarejestrować się na trzytygodniowy kurs języka polskiego.

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy ósmego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie