Od 1 czerwca świetlica dla ukraińskich rodzin zmieniła swój charakter. Dominują w niej regularne zajęcia wymagające wcześniejszej rejestracji, natomiast część kawiarniana jest współdzielona ze studentami WSIiZ. Niezmienne pozostaje to, że wszyscy ukraińscy goście nadal są w naszej uczelni mile widziani. Godziny otwarcia świetlicy to nadal 15.00-18.00 w dniach wtorek – piątek.

Aktualizacja:

***

W ramach wydarzeń specjalnych odbyło się szkolenie dotyczące zasad prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wydarzenie miało miejsce w dniu 22 czerwca br., o godz. 14:00, w Klubie Akademickim IQ w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (ul. Sucharskiego 2, Rzeszów).

Plan szkolenia:

• 14:00 – 15:20 –  Przedstawiciel Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta Rzeszowa poprowadzili część dot. prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
  • 15:20 – 16: 40 –  Mec. Magdalena Soboń oraz mec. Roman Soboń z Izby Adwokackiej w Rzeszowie przybliżyli słuchaczom zagadnienia związane z rejestracją spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.
  • 16:40 – 17:40 – Monika Smaczna z rzeszowskiego oddziału Enterprise Europe Network zapoznała słuchaczy z ofertą usług doradczych świadczonych dla przedsiębiorców/przyszłych przedsiębiorców.

Organizatorzy:
WSIiZ, EEN Rzeszów, Urząd Miasta Rzeszowa, Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie.

Wcześniejsze informacje:

Do 20 czerwca potrwają zapisy do bezpłatnej Letniej Szkoły Matematycznej dla dzieci ukraińskich. Lekcje z matematyki będzie prowadzić zatrudniona we WSIiZ ukraińska nauczycielka Pani Natalia Lebiedieva, która obecnie prowadzi w ramach świetlicy indywidualne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą miały charakter wyrównawczy i uzupełniający, ale dużo miejsca zostanie poświęconych także na powtórki i utrwalenie materiału przerabianego na lekcjach, nie zabraknie także ciekawostek i gier matematycznych. Do Letniej Szkoły Matematycznej mogą uczęszczać dzieci w wieku od 6 do 18 lat, a więc na poziomie szkoły podstawowej oraz średniej. Zajęcia zaczną się jeszcze pod koniec czerwca i będą realizowane w lipca w budynku WSIiZ przy ul. Sucharskiego.
Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację ONLINE.

***

Nadal  prowadzone są kursy języka polskiego: 1 czerwca ruszyły kolejne dwie grupy:  grupa młodzieżowa (dzięki wsparciu firmy Deloitte) i grupa dla dorosłych (dzięki wsparciu uczelnianego Stowarzyszenia Absolwent). W ofercie pozostają także porady psychologiczne w języku ukraińskim oraz porady prawne, kontynuowane są również zajęcia arteterapii Ergo Hestii.

Nowością jest letnia szkoła matematyczna w języku ukraińskim, w ramach której dla dzieci i młodzieży oferujemy dodatkowe zajęcia z matematyki. Na zajęcia te trwa nabór ciągły. Dodatkowo raz w tygodniu Klub Akademicki IQ organizuje wydarzenie specjalne, takie jak koncert lub wystawa.

Klub Akademicki IQ wraz z całym świetlicowym wyposażeniem nadal jest dostępny dla uchodźców z Ukrainy jako przestrzeń relaksu. Do dyspozycji gości pozostają też stanowiska komputerowe, kącik zabawkowy, biliard, piłkarzyki itd.

Zobacz relacje medialne o działalności świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa”.

Cezurą przejścia w nowy tryb funkcjonowania świetlicy był zorganizowany 31 maja w formule eventu Dzień Dziecka. W programie znalazło się wszystko to, co dzieci lubią najbardziej, czyli: sztuki magiczne, malowanie twarzy, megabańki mydlane i wata cukrowa – czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej! Wydarzeniem specjalnym było przedstawienie Ani Magia w wykonaniu Teatru Jaruga. Uzupełnieniem pełnego atrakcji popołudnia było wydanie  zaświadczeń o ukończeniu dotychczasowych kursów języka polskiego  (4 grupy).

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” działa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 8 marca 2022 roku (zobacz komunikat o otwarciu świetlicy). Inicjatywa opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie