W dniach 18-21 listopada zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Program:

• 18 listopada

Konferencja „Współpraca Polska-Chiny z uwzględnieniem aspektu regionalnego”
Wydarzenie jest adresowane przede wszystkim do: samorządów, przedsiębiorców oraz organizacji, zainteresowanych nawiązaniem kontaktów gospodarczych z chińskim biznesem.
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, www.rodm-rzeszow.pl

Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym
Miejsce:
WSIiZ, ul. Sucharskiego 2, Rzeszów, godz. 16.30 – 20.00, www.biurokarier.wsiz.pl

• 19 listopada

Dzień Otwarty dla Przedsiębiorczych w WSIiZ
Osoby zainteresowane tematyką przedsiębiorczości zapraszamy do:
• Enterprise Europe Network – WSIiZ, ul. Sucharskiego 2, pok. RA09, 8.00-16.00, www.een.wsiz.edu.pl
• Punktu Informacyjnego Europe-Direct w Rzeszowie- Pasaż Rzeszów, ul. Słowackiego 16, 16.00-20.00, www.europedirect-rzeszow.pl
• Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej – WSIiZ, ul. Sucharskiego 2, pok. RA09, 8.00 – 16.00, www.rodm-rzeszow.pl
• Biura Karier WSIiZ – Dni otwarte od 18-23.11 – WSIiZ, ul. Sucharskiego 2, Rzeszów, pok. RA45/46, 10.00 – 14.00 www.biurokarier.wsiz.pl

Szkolenie „Proces rekrutacyjny od A do Z”
Miejsce: WSIiZ, ul. Sucharskiego 2, Rzeszów, pok. RA237, godz. 15.25 – 19.10, www.biurokarier.wsiz.pl

• 20 listopada

Seminarium „Jak osiągnąć sukces w biznesie?” – oto jest pytanie!

Kreowanie koncepcji na biznes, planowanie, realizowanie pasji życiowych, pokonywanie biurokratycznych barier oraz ciekawe sposoby finansowania biznesu. Dla przedsiębiorczych zarówno tych planujących, jak też prowadzących własny biznes!

9.40-10.00

Rejestracja uczestników
10.00 – 10.10
Otwarcie seminarium przez Przedstawiciela Władz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
10.10 – 10.40
„Uniwersalna recepta na sukces biznesowy metodą naukową udowodniona i ku pożytkowi adeptów przedsiębiorczości przedstawiona”
Wojciech Jankowski – ekspert ds. inwestycji seed capital/ venture capital
10.40 – 11.10
„Sto formularzy, prawo i przedsiębiorca”
Od idei do własnej firmy droga jest krótka acz wyboista. Gdzie skręcić, jak odpowiednio dobrać formę prawną dla swojego biznesu i jak nie ugrząźć w setkach formalności? O tym oraz o czasie przedsiębiorcy, pieniądzach przedsiębiorcy i co z tym wspólnego ma prawo.
Jakub Sieradzki, teoretyk i praktyk biznesu
11.10 – 11.40
„7 praw materializacji sukcesu”
Co jest głównym kluczem do sukcesu biznesu? W jaki sposób wykorzystać i rozwinąć kreatywność?
dr inż. Arkadiusz Lewicki Pełnomocnik Rektora ds. komercjalizacji badań naukowych, zaprezentuje swoje doświadczenia z pobytu na Stanford University oraz w firmach Doliny Krzemowej.
11.40 – 12.10
„Jak działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na przykładzie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twoj StartUp”
Grzegorz Stępień, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp”
12.10 – 12.30

Przerwa kawowa
12.30 – 12.50
„Podsumowanie II edycji Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę”
Wojciech Pitura, koordynator Warsztatów Biznesowych podsumuje przebieg drugiej edycji warsztatów i przedstawi ofertę kolejnej edycji.
12.50 – 13.00
„W poszukiwaniu recepty na sukces…”
dr Marta Czyżewska, kierownik InnoFund
13.00 – 13.30
„Crowdfunding – jak pozyskać kapitał od społeczności internautów?”
Przemysław Róziecki, twórca serwisu crowdangels.pl, zaprezentuje model crowdfundingu udziałowego. Opowie jak można pozyskać kapitał na start ciekawego pomysłu biznesowego od społeczności w Internecie. Więcej informacji
13.30 – 14.00
„Wizja, strategia i realizacja projektu na przykładzie portalu LAMODE.INFO”
Agata Tanter, prezes zarządu Lamode, Renata Michowska, Project Manager, Piotr Pomianowski, PR i Marketing
14.00 – 14.30
„Aktywność i pasja kluczem do sukcesu”
Jak odnieść sukces będąc jeszcze studentem? Dlaczego warto być aktywnym? Jak szukać inspiracji? Dlaczego warto brać udział w konkursach?
Michał Ręczkowicz, prezes zarządu Mobitouch – mobilne aplikacje
14.30 – 15.00
„Potrzeba matką wynalazku, czyli miękkie lądowanie w biznesie”
Maciej Gregorski, prezesa zarządu Spółki AIR JUMP SYSTEM spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Podsumowanie seminarium

Miejsce: Klub Akademicki WSIiZ, godz. 10.00-15.00, www.innofund.pl

• 21 listopada

Konferencja „Współpraca gospodarcza Polski z Ukrainą, Rosją i Kazachstanem”
Celem konferencji jest ułatwienie Polakom i przedstawicielom Polonii mieszkającym za granicą nawiązywania kontaktów biznesowych z Polską. Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami firm.
Miejsce: Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej www.ppolonia.pl/konferencja

Dzień Kariery ze środowiskiem Public Relations
Miejsce:
Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, godz. 09:45 – 11:45, www.biurokarier.wsiz.pl

Szkolenie „Proces rekrutacyjny od A do Z”