Studenci z Finansowego Koła Naukowego FLOW, Jakub Kalandyk, Andrii Shliakhtych, Mateusz Barnaś i Hanna Borysova, wzięli udział w eliminacjach krajowych w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Poster Competition 2018-2019) organizowanym przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE). Konkurs był adresowany do 3 grup wiekowych, w tym studentów studiów I stopnia. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wyników przeprowadzonych badań w dowolnym obszarze tematycznym, na plakacie naukowym w dwóch wersjach językowych.

Opracowaniem koncepcji badania, narzędzia badawczego a także przeprowadzeniem badań w krajowych ośrodkach naukowych zajmowali się opiekunowie Koła Naukowego FLOW dr Tomasz Skica i dr Jacek Rodzinka oraz mgr Karolina Palimąka, która odpowiadała za koordynację współpracy IBiAF ze studentami i opiekę nad projektem.

Koło Naukowe FLOW wraz z Instytutem Badań i Analiz Finansowych zajęło się tematyką świadomości finansowej studentów i przeprowadziło badania wśród 380 osób. Plakat autorstwa naszych studentów został uznany za najlepszy i zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej – komentuje mgr Karolina Palimąka.

Podsumowaniem krajowych eliminacji będzie gala wręczenia nagród, która odbędzie się 15 czerwca 2019 w Białymstoku. Najlepsze plakaty z każdej kategorii zostały wysłane na międzynarodową część konkursu. Wyniki tej rywalizacji zostaną ogłoszone na 62. Światowym Kongresie Statystyki w Kuala Lumpur w Malezji, który odbędzie się 18-23 sierpnia 2019 roku. Lista międzynarodowych zwycięzców i ich plakaty zostaną zamieszczone na międzynarodowej stronie konkursu ISLP.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z efektem prac studentów. Plakaty zostały wywieszone w holu głównym uczelni i przy siedzibie IBiAF.