Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to jedyna niepubliczna uczelnia z Podkarpacia, której studenci otrzymali stypendia ministra za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016. W zestawieniu ogólnopolskim WSIiZ znalazł się pod tym względem na 2. miejscu. 3 lutego w murach szkoły odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów z MNiSW.

– Uczelnia wspiera aktywnych, ambitnych studentów, którzy chcą osiągnąć swój cel. Kadra motywuje do działania, robienia czegoś więcej niż tylko zaliczenie tego, co jest w programie studiów – mówi tegoroczna stypendystka ministra Karolina Palimąka (studentka ekonomii). Zaznacza, że jej zdaniem to właśnie sprawia, że studenci WSIiZ wyróżniają się na tle innych.

– Pomoc, na jaką mogę liczyć ze strony uczelni obejmuje zarówno opiekę merytoryczną, jak i załatwianie kwestii technicznych, dofinansowanie wyjazdów, udziału w konferencjach czy projektach – opisuje Karolina. – Jeżeli tylko student chce działać, jest ambitny to WSIiZ w tym wszystkim pomaga – dodaje. Nie ukrywa też, że dla niej otrzymanie stypendium ministra już po raz drugi to ogromne wyróżnienie i prestiż. – To także motywacja, żeby działać szerzej, więcej oraz żeby zachęcać innych do działania – podkreśla.

Oprócz Karoliny Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżniło następujących studentów WSIiZ: Dominika Ciurko (studenta informatyki), Katarzynę Gałuszkę (studentkę logistyki), Łukasza Kruka (studenta ekonomii), Przemysława Niepokoja-Hepnara (studenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej).

„Elita polskich studentów”

Podczas uroczystego wręczenia stypendystom dyplomów z MNiSW obecni byli: Rektor WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek, Prorektor ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr Wergiliusz Gołąbek, członkowie Kolegium Pionu Nauczania oraz dziekani, prodziekani kierunków, na których studiują wyróżnieni studenci.

– W tym roku bardzo trudno było dostać to stypendium. Warunki były naprawdę wyśrubowane. Tym bardziej państwu gratulujemy – powiedział do nagrodzonych Prorektor ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus. – Na pewno będziemy państwa obserwować i dalej wspomagać w rozwoju – zaznaczył i dodał, że stypendyści mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony uczelnianego pełnomocnika ds. studentów uzdolnionych, jak i poszczególnych dziekanów.

Studentom pogratulował również Rektor WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek: – To jest oczywiście wasze wielkie osiągnięcie. Należycie do elity polskich studentów, tym bardziej do elity naszych studentów. Bardzo się z tego cieszymy – powiedział. – Dowiedliście, że potraficie być skuteczni, jesteście otwarci na wyzwania, nie jesteście minimalistami. Chcecie w życiu wiele osiągnąć i to bardzo dobrze o was świadczy – podkreślił. Dodał również, że uczelnia jest zainteresowana przyszłą współpracą z nimi.

W czasie uroczystości oprócz dyplomów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego stypendyści otrzymali gratulacje władz WSIiZ, publikacje Copernicus Center Press oraz uczelniane gadżety.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi posiadającemu wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami, lub wybitne osiągnięcia w sporcie.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia