Recital Anny Szczygielskiej przeniósł publiczność do kawiarenki z okresu przedwojennego blichtru. Pomógł w tym nie tylko repertuar występu muzycznego, ale i pomysłowa scenografia, a także znakomici aktorzy.

21 maja 2013 r. Klub Akademicki „IQ” zamienił się w klimatyczną kawiarenkę z lat trzydziestych XX wieku, a na scenie wystąpiła wokalistka Anna Szczygielska i przygrywający jej na pianinie Łukasz Kruk, oboje są studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

– Wszyscy tutaj się otwierają, uwalniają swoje dusze, stają się piękniejsi. Wy też możecie być tacy! – tymi słowami rozpoczął wcielający się w rolę przewodnika po „Soul Cafe”, Łukasz Błąd.

Ania wystąpiła w repertuarze m.in. . Etty James, Amy Winehouse, Adele i Jessie J. Aranżancje wszystkich utworów utrzymane były w konwencji soul. Zgromadzeni na sali zostali oczarowani wyjątkowym głosem wokalistki.

– Nie spodziewałam się, że spędzę tak miły wieczór, Ania zaskoczyła mnie wysokim poziomem wokalnym. Bardzo spodobała mi się również postać konferansjera, który spacerując między stolikami opowiadał o klimacie kawiarni – komentuje Monika, studentka WSIiZ – dało się odczuć, że Soul Cafe to nie muzyczne wydarzenie, a miejsce, w którym byliśmy gośćmi .

Na scenie oprócz Ani i Łukasza pojawili się aktorzy, którzy weszli w rolę tajemniczych karciarzy starających się o względy artystki. W przerwie recitalu prowadzący przybliżył zgromadzonym gościom sylwetki graczy demaskując ich groźne pozy. Trzech „typów spod ciemnej gwiazdy” okazało się być wrażliwymi, lirycznymi i kochliwymi młodzieńcami.
Koncert zakończył się owacją na stojąco i bisem. Finałem było wręczeniem kwiatów dla młodej artystki i „chwila dla fotoreporterów”.

– Ania jest bardzo skromną osobą. Poprzez organizację wydarzenia mieliśmy na celu pokazać jej talent szerszemu gronu publiczności. Na recitalu pojawili się przedstawiciele agencji eventowych oraz mediów. Mam przeczucie, że Ania dopiero rozpoczyna swoją karierę – mówi Ewa Gyurkovich, współorganizatorka wieczoru.

Organizatorami wieczoru byli: Łukasz Błąd – Klub Akademicki IQ, radioeter.fm, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Ewa Gyurkovich, Anna Sarzyniak.

Autor: Anna Sarzyniak

Przeczytaj, co o tym piszą media:

hej.rzeszow.pl
icity.pl