Weronika Górska, studentka studiów II stopnia na kierunku Informatyka, została laureatką 9. edycji programu Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Weronika weźmie udział w 8-miesięcznej współpracy mentoringowej, która pomoże w rozwoju umiejętności miękkich i technicznych potrzebnych w branży Tech&IT. Program skierowany jest dla najzdolniejszych studentek kierunków technologicznych w Polsce.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Ponadto ma pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce. Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel.

Jestem bardzo podekscytowana nowym rozwojem osobistym i technicznym jako stypendystka programu „Nowe Technologie Dla Dziewczyn”. To niepowtarzalna okazja do nauki od ekspertów z branży technologicznej i zdobywania umiejętności. Cieszę się na mentoring z pracownikiem Intela. Poznałam wspaniałe dziewczyny z programu, które również mnie inspirują. Połączyła nas pasja dla technologii i mamy nadzieję na dalsze sukcesy. Razem będziemy promować rolę kobiet w IT. Nie mogę się doczekać finału NTDD na Perspektywy Women in Tech Summit 2024, gdzie podzielę się efektami tej przygody – mówi Weronika Górska.

Efektami mentoringu dziewczyny pochwalą się 12-13 czerwca 2024 roku podczas finału NTDD na Perspektywy Women in Tech Summit 2024.

Nowe technologie dla dziewczyn to program stypendialny firmy Intel we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Weronika Górska, studentka WSIiZ podczas inauguracji 9. edycji programu Nowe Technologie Dla Dziewczyn