Studentka kierunku Informatyka Weronika Górska została laureatką „Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65”, który jest wspólną inicjatywą Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej i Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Program skierowany jest do studentów z kierunków ścisłych, technicznych i technologiczno-informatycznych, wyróżniających się wiedzą, doświadczeniem oraz zaangażowaniem w projekty naukowe.

Pani Weronika Górska jest zaangażowana w międzyuczelniane badania związane z zagadnieniami eyetrackingowymi. Wspólnie z pracownikami WSIiZ, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej uczestniczy w badaniach nad technologią związaną z płynną analizą AOI (Area of Interest) w zarejestrowanym strumieniu video. O swoim wyróżnieniu mówi tak: Jubileuszowy program 65 na 65 wymagał ode mnie ułożenia wszystkich moich osiągnięć od 2017 roku, które musiałam umieścić w formularzu zgłoszeniowym. Było dla mnie bardzo przyjemne doświadczenie ze względu na to, że mogłam prześledzić swoje starania naukowe już od technikum. Obecnie studiuję na 3. roku studiów stacjonarnych na kierunku „Informatyka”, o specjalności „Programowanie” w trybie dualnym. Oznacza to, że poza wiedzą teoretyczną mamy możliwość realizacji 1680 godzin stażu w różnych firmach.  Jestem bardzo szczęśliwa z przyznania mi stypendium w ramach Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Sądzę, że pozwoli mi to nadal rozwijać moje zainteresowania, a także poznać ambitnych, młodych ludzi, którzy angażują się w swój rozwój i naukę tak mocno, jak ja. Podczas odbierania dyplomu poczułam wielką dumę z moich dotychczasowych osiągnięć. Dało to mi również wielką motywację do dalszego działania w obszarze rozwoju osobistego i naukowego.

Wyróżnienie w Programie Lotto otrzymał także inny student WSIiZ, Dariusz Dragan: Program stypendialny Fundacji Lotto pojawił się akurat wtedy, gdy rozpocząłem studia drugiego stopnia. Dlatego liczyły się wszystkie osiągnięcia uzyskane przez całe studia inżynierskie. Osobiście mogłem zaliczyć do nich wiele zdobytych certyfikatów renomowanych firm, takich jak Microsoft, Cisco, Google, Oracle, czy też promowany przez naszą uczelnię TELC. Atutem każdego studenta w takich programach jest również udział w konferencjach, konkurach, działalnościach kół naukowych itp. – mi pomogło tutaj bycie członkiem społeczności KNNTP oraz AZS. Jestem bardzo zadowolony z uzyskania tego prestiżowego wyróżnienia, zwłaszcza, że wraz z resztą laureatów z naszej uczelni mogliśmy godnie reprezentować WSIiZ wśród najlepszych. Przyznane stypendium pomoże mi z całą pewnością rozwijać moje pasje, zwłaszcza te związane ze studiowanym cyberbezpieczeństwem.

„Jubileuszowy Program Stypendialny 65 na 65” został powołany z okazji jubileuszowych obchodów 65-lecia istnienia spółki Totalizator Sportowy. Program skierowany jest do 65-ciu studentów, wyróżniających się wiedzą, doświadczeniem oraz zaangażowaniem w projekty naukowe. Dodatkowo 10-ciu spośród nich otrzyma szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego podczas 3-miesięcznego stażu w Totalizatorze Sportowym. Celem Programu jest wsparcie finansowe studentów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wzmocnią polskie przedsiębiorstwa.  Przyznawane stypendia wynoszą  18.000 zł.