W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczyście wręczono stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017. Wyróżnienie to otrzymało dwóch studentów WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się w gronie kilkunastu uczelni niepublicznych w kraju, których studenci otrzymali prestiżowe stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Takie stypendia przyznawane są na konkretnych kierunkach. W przypadku WSIiZ wsparcie otrzymali dwaj studenci z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Przemysław Niepokój-Hepnar oraz Marcin Walko – informuje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi szczególnie wyróżniającemu się w nauce lub posiadającemu wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne, a także sportowe.

W roku akademickim 2017/2018 wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł i wypłacane jest jednorazowo przez szkołę wyższą na której studiuje stypendysta.

Otrzymanie trzeci rok z rzędu stypendium ministra to z pewnością wspaniała sprawa. Jednakże, to wyróżnienie nie traktuję jako sukcesu indywidualnego, lecz jako sukces całej społeczności uczelnianej. Bycie studentem WSIiZ zobowiązuje mnie do jak najlepszego reprezentowania uczelni poza jej murami. Wsparcie jej pracowników i całego środowiska akademickiego jest dla mnie ogromnie ważne. Bez niego nie udałoby mi się tak wiele osiągnąć – mówi Przemysław Niepokój-Hepnar, stypendysta ministerialny WSIiZ.

Stypendium daje więcej pewności siebie, motywuje i upewnia w tym, że to czego dokonaliśmy, bądź zrobiliśmy do tej pory jest naprawdę ważne. Taka gloryfikacja jest zwieńczeniem tych wszystkich starań i ciężkiej pracy. Pozwala też myśleć szerzej i perspektywicznie. Fotografia w dużej mierze napędza pomysłowość i zastanawia, co jeszcze możemy za sprawą tego medium pokazać lub opowiedzieć innym. Zmusza do szukania unikatowych miejsc, przedstawiania tradycji, obrzędów i obyczajów, o których istnieniu społeczeństwa nie mają pojęcia – mówi Marcin Walko, stypendysta ministerialny WSIiZ.

Dyplomy stypendialne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uroczyście zostały wręczone przez Rektora WSIiZ dr Wergiliusza Gołąbka oraz Prorektora ds. Nauczania dr Andrzeja Rozmusa.