Anna Gacek i Jakub Boratyn, studenci Zarządzania, uczestniczyli w Europejskim Kongresie Finansowym, który odbył się w Sopocie. Studenci WSIiZ mieli możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu dzięki swoim esejom, które napisali na podane przez organizatora tematy. Studentów do konkursu zgłosili ich wykładowcy.

W dniach 10-12 czerwca w Sopocie odbył się Europejski Kongres Finansowy. Studenci WSIiZ – Anna Gacek i Jakub Boratyn, do konkursu zostali poleceni przez dra hab. prof. WSIiZ Tomasza Skicę oraz dra Jacka Rodzinkę. Aby uzyskać możliwość udziału w tym wydarzeniu, musieli napisać eseje na tematy zaproponowane przez organizatorów. Anna Gacek stworzyła pracę pt. „Między kłamstwem a autentycznością, czyli zjawisko greenwashingu”, natomiast Jakub Boratyn napisał esej zatytułowany „Nie zagrożenie, a narzędzie. Nie konkurencja, a potencjalny pomocnik. Jak wykorzystać AI, żeby wspomóc pracę nauczycieli i zwiększyć jakość edukacji w Polsce?”.

Dzięki pozytywnym ocenom naszych prac zostaliśmy przyjęci do Akademii EKF, której celem jest pogłębianie wiedzy z zakresu stabilności finansowej oraz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego, jak również proponowanie rozwiązań w tych dziedzinach – mówi Jakub Boratyn, student Zarządzania na WSIiZ, którego esej został dodatkowo opublikowany w książce „Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie”.

Podczas kongresu mieliśmy okazję nawiązać kontakty z przedstawicielami środowiska finansowego i biznesowego oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych poświęconych nie tylko finansom, ale także Zielonej Transformacji, Sztucznej Inteligencji i Edukacji – mówi Anna Gacek, studentka Zarządzania na WSIiZ.

Uczestnicy Akademii EKF mogli spotkać się z liderami, m.in. Moniką Jezierską – partnerką EY, Risk Management Deputy Leader w regionie CESA, członkinią zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz European Women on Boards.

Tegoroczny kongres zgromadził blisko 2000 uczestników. W sesji inauguracyjnej XIV Europejskiego Kongresu Finansowego wystąpił Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 r. i prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995. Wystąpienia otwierające kongres wygłosili również m.in. Andrzej Domański – Minister Finansów oraz Jakub Jaworowski – Minister Aktywów Państwowych.