16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego – Konkurs Młodych to wydarzenie organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W tym roku odbyło się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki TRANS/MISJE.

Tegorocznymi laureatami zostali Gracjana MagdońKrzysztof Szarek – studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ. Prace konkursowe wykonano podczas zajęć dydaktycznych pod kierunkiem dr sztuk plastycznych, Krzysztofa Gronia.

To jedna z pierwszych prac, które do tej pory wykonałem. – mówi Krzysztof Szarek – Jestem początkującym grafikiem, wszystkiego uczę się od podstaw. Szukając pomysłu na pracę, spodobały mi się projekty topograficzne. Plakat stworzony z zachowaniem dużego kontrastu dał ciekawy efekt.

Plakat został zrobiony do sztuki o hipochondryku i ze względu na to umieściłam na nim zdjęcie, przedstawiające tabletkę na języku. Powstanie plakatu było raczej spontaniczne, ponieważ pierwotnie miał on zupełnie inaczej wyglądać. – skomentowała Gracjana Magdoń – Jednak nie byłam do końca przekonana do pierwszej wersji, dlatego wzięłam aparat
i postanowiłam zrobić zdjęcia. Później już samo poszło. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że to właśnie moja praca dostała się do finału konkursu. Bardzo się cieszę, że zostałam doceniona.