Pływanie, siatkówka plażowa oraz koszykówka – w tych dyscyplinach sportowych studenci WSIiZ zdobyli w ostatnich dniach w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego aż 11 medali!

8 listopada 2020r. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zorganizowała Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w pływaniu. Zawody odbyły się w obiektach ROSiR-u Rzeszów. Klub Uczelniany AZS WSIiZ reprezentowali (od lewej) – Viktoria Uiechko, Lila Uiechko, trener Iwona Tabaczek-Bejster, Joanna Gabruk, Maksym Tanovskiy, Denys Yakymchuk, Wiktoria Beduch (klęczy).

studenci

W zawodach pływackich studenci WSIiZ zdobyli łącznie 9 medali:
Viktoria Uiechko 50 m stylem klasycznym I miejsce; 100 stylem zmiennym II miejsce;
Wiktoria Beduch 50 m stylem  grzbietowym III miejsce; 50 m delfinem III miejsce
Lila Uiechko 50 m stylem grzbietowym II miejsce;
Viktoria Uiechko, Wiktoria Beduch, Lila Uiechko, Joanna Gabruk – sztafeta 4×50 m stylem dowolnym II miejsce;
Maksym Tanovskiy 50 m stylem grzbietowym II miejsce; 100 m stylem zmiennym II miejsce;
Denys Yakymchuk 50 m delfinem III miejsce;
W punktacji  generalnej kobiet, nasze reprezentantki zdobyły srebro, panowie zaś brąz.

12 listopada 2020r. w obiektach Politechniki Rzeszowskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w siatkówce plażowej mężczyzn. „Turniej przebiegł dość nietypowo, ponieważ ze względów na warunki atmosferyczne zawodnicy grali na hali. Jednak warto zaznaczyć, że regulamin gry dotyczący siatkówki plażowej był przestrzegany (wymiary boiska, rodzaj piłki, zasady gry)” – informuje mgr Damian Liśkiewicz.
Naszą Uczelnię reprezentowali: (od lewej) pracownik WSIiZ, grający trener Michał Środa oraz student fizjoterapii Bartosz Golesz. Zawodnicy rozegrali 6 meczów, z których pięciokrotnie wyszli zwycięsko, zdobywając tym samym złoty medal!
studenci

13 listopada 2020r. koszykarze AZS WSIiZ zagrali w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w koszykówce. Turniej zorganizowany został przez KU AZS Politechniki Rzeszowskiej. Reprezentanci WSIiZ pod opieką trenera Mariusza Michalczyka zajęli III miejsce!

studenci

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego jeszcze się nie skończyły, przed nami:

AMWP w szachach – 20 listopada Kielnarowa
AMWP w futsalu mężczyzn – 27 listopada hala PRz
AMWP w futsalu kobiet – 28 listopada hala PRz

Jeśli jesteś zawodnikiem/zawodniczką powyższych dyscyplin, chcesz spróbować swoich sił w turnieju… Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ czeka na Ciebie. Więcej szczegółów znajdziesz na profilu facebookowym KU AZS WSIiZ

Więcej o sukcesach sportowców z KU AZS WSIiZ w roku akademickim 2020/21 można przeczytać TUTAJ.