W październiku studenci KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego m.in. zdobyli złoty medal w tenisie ziemnym, srebrne i brązowe medale w lekkiej atletyce oraz brązowy medal w wspinaczce sportowej.

16 października 2020r. zawodnicy Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (KU AZS WSIiZ) wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się na stadionie Resovii w Rzeszowie.

Drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą uzyskała Karolina Kusak.

KU AZS WSIiZ

W biegu na 100 metrów studenci WSIiZ uzyskali następujące lokaty:
Kewin Syrek – II miejsce
Wiktoria Kowal – V miejsce
Natalia Miłaszewicz – VI miejsce
Eduard Smak – VI miejsce.

W skoku w dal WSIiZ reprezentował Eduard Smak, który uplasował się na trzecim miejscu.

Dzięki wysokim wynikom poszczególnych zawodników KU AZS WSIiZ zdobył brązowy medal w końcowej klasyfikacji medalowej pośród wszystkich uczelni. Grupą logistycznie opiekował się Piotr Grabowski.

W środę 21 października 2020r. reprezentant WSIiZ pojechał do Krosna na Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych. Naszą uczelnię reprezentował Dmitryi Siledchyk, który zajął finalnie 8 miejsce.

W sobotę 24 października 2020r. zawodniczka KU AZS WSIiZ – Greta Matłosz próbowała swoich sił w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej.
W konkurencji na czas zdobyła 84 punkty, z kolei w konkurencji na trudność 86 pkt. Sumując, Greta Matłosz zdobyła brązowy medal! Zawody odbyły się w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej.

W poniedziałek 26 października 2020r. zawodnicy KU AZS WSIiZ wzięli udział w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w piłce nożnej. Zawody odbyły się w Rzeszowie.
W tym roku niestety bez kibiców, ale to nie przeszkodziło w dobrym widowisku ze strony występujących ekip. Oprócz KU AZS WSIiZ, w turnieju finałowym wystąpiły także drużyny Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nasi zawodnicy musieli, niestety, dwukrotnie uznać wyższość drużyny przeciwnej (0-5, 0-6) i pomimo wielu starań oraz naprawdę wielkiego zaangażowania, poziom zawodników na co dzień występujących na boiskach 4-ligowych był tego dnia nie do przeskoczenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że nasi zawodnicy potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji i gdyby nie brakło podczas ich wykończenia zimnej krwi, to z pewnością udałoby się zdobyć na tym turnieju kilka goli. Nastroje pomeczowe były jednak bardzo pozytywne, gdyż przypominając, że był to turniej finałowy, nasza reprezentacja KU AZS WSIiZ zdobywa 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i na szyjach naszych zawodników zawisły brązowe medale!” – mówił Piotr Grabowski, opiekun i trener grupy.

29 października 2020r. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania była organizatorem Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w kolarstwie górskim. W zawodach udział wzięły tylko 2 ekipy – z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Politechniki Rzeszowskiej. Niestety naszej uczelnie nie reprezentowali żadni zawodnicy. Zawodniczka KU AZS WSIiZ, która miała wystartować w wyścigu, niestety, przed zawodami doznała kontuzji.

Także 29 października 2020r. odbywały się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce plażowej kobiet. Organizatorem była Politechnika Rzeszowska. Siatkarki z Klubu Uczelnianego AZS WSIiZ zajęły VI miejsce.

Dzień po zawodach w siatkówce plażowej i kolarstwie górskim (30 października 2020r.) do rywalizacji o Mistrzostwo Podkarpacia przystąpili tenisiści stołowi. Gospodarzem Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w tenisie stołowym była Politechnika Rzeszowska. Formuła zawodów w tym roku była bardzo dynamiczna, gdyż najpierw został rozegrany turniej drużynowy, a następnie zawodnicy walczyli o tytuł indywidualny. KU AZS WSIiZ reprezentowała trójka studentów: Kinga Marć, Hubert Sokół oraz Bartłomiej Hajder. Wyniki zawodników przedstawiają się następująco:
Mężczyźni drużynowo: III miejsce (Hubert Sokół/Bartłomiej Hajder),
Mężczyźni indywidualnie (klasyfikacja uczelni): III miejsce (Hubert Sokół/Bartłomiej Hajder),
Kobiety indywidualnie (klasyfikacja uczelni): III miejsce (Kinga Marć).

Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w tenisie ziemnym były organizowane także 30 października 2020r. przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ROSiR Rzeszów. W singlu wysoko uplasowały się reprezentantki WSIiZ: Marta Mysko – II miejsce oraz Wiktoria Uiechko – III miejsce. Drużynowo zawodniczki WSIiZ zajęły I miejsce. Również mężczyźni z KU AZS WSIiZ Damian Liśkiewicz i Dmytro Lagutin w kategorii drużynowej zajęli wysokie III miejsce.