Prof. Aleksander Hall był gościem 81. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego w Sopocie. Organizatorami spotkania byli Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

W swej najnowszej pracy prof. Aleksander Hall analizuje polską scenę polityczną. Zastanawia się nad istotą rządów Zjednoczonej Prawicy, stawia pytania o przyczyny słabości opozycji i formułuje mocną tezę o potrzebie budowy nowej, propaństwowej prawicy, która będzie w stanie w najbliższych wyborach odebrać głosy partii Jarosława Kaczyńskiego.

Spotkanie odbyło się 14 lutego (poniedziałek) 2022 r. o godz. 18:00 w Państwowej Galerii Sztuki (Plac Zdrojowy 2, Sopot) poprowadził je Marek Tokarczyk.
Zobacz relację z wydarzenia na Facebooku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Aleksander Hall – historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor  Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Działacz opozycji demokratycznej w PRL, współzałożyciel i lider Ruchu Młodej Polski, redaktor ukazującego się w drugim obiegu wydawniczym „Bratniaka” i „Polityki Polskiej”. Minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego oraz poseł na Sejm I i III kadencji. Autor kilkunastu prac historycznych i politycznych. Uhonorowany Orderem Orła Białego.

Marek Tokarczyk – w czasach PRL uczestnik Ruchu Młodej Polski, w wolnej Polsce wydawca (właściciel Wydawnictwa Arche).

81. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu. Partnerami wydarzenia są:
portal Gdansk.pl
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie