Zamiast jednej będą dwie grupy kursu języka polskiego, poza tym kontynuujemy porady prawne i psychologiczne oraz cały szereg zajęć edukacyjnych i artystycznych dla dzieci. Wstęp na świetlicę jest bezpłatny, nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji.

Największym zainteresowaniem zdecydowanie cieszą się lekcje języka polskiego, dlatego bardzo się cieszę, że teraz możemy uruchomić dwie grupy językowe: dla dorosłych oraz dla dzieci – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu Akademickiego IQ, w którym mieści się świetlica. Jak dodaje, sporo dorosłych i dzieci uczestniczy także w lekcjach języka angielskiego.

Wiele osób nadal zgłasza się na porady prawne oraz psychologiczne, dlatego i teraz będą one kontynuowane, utrzymany zostanie także wprowadzony w miniony czwartek punkt Banku Pekao S.A., przy którym ukraińscy uchodźcy mogą założyć konta bankowe.

Dzieci wciąż będą mogły korzystać z zajęć z animatorami, w programie pozostają między innymi zajęcia aktorskie oraz prowadzone przy udziale wykładowców WSIiZ i uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego pokazy i zabawy z robotami.

Marharyta Reveniuk, pracowniczka WSIiZ i wolontariuszka, zauważa: Wśród młodszych i starszych dzieci każdy może znaleźć coś wg swoich upodobań: zabawy, zajęcia, zwykłe malowanie, czytanie, układanie puzzli. Dzieciaki cieszą się też bardzo ze słodyczy. Co ważne: podczas zabaw poznają się nawzajem i nawiązują się nowe przyjaźnie. Z kolei rodzice wymieniają się informacjami, doradzają sobie, lub po prostu rozmawiają przy kawie czy herbacie. Każdy może trochę odpocząć, a to jest bardzo potrzebne.

Mykola Voronin, Koordynator ds Sytuacji Kryzysowej w Ukrainie we WSIiZ dodaje: Na początku nie wiedzieliśmy, jak długo świetlica będzie działać, czy okaże się faktycznie przydatna. Teraz już nie mamy wątpliwości. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Świetlica „Przyjdź i odpocznij”
jest czynna od wtorku do piątku. W dniach 2225 marca zaczynamy pół godziny wcześniej: godziny otwarcia to 13:30 19:00.
ZOBACZ INFORMACJĘ O PIERWSZYM DRUGIM TYGODNIU DZIAŁANIA ŚWIETLICY.

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy trzeciego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:
Bank Pekao S.A.
Szkoła Szpitalna przy Wojewódzkim Klinicznym Szpitalu nr 2 w Rzeszowie