Świetlica dla ukraińskich gości nadal działa pełną parą. Nie ma żadnych opłat ani potrzeby wcześniejszej rezerwacji, a wszyscy zainteresowani są mile widziani.

Kontynuujemy wszystkie zajęcia, które najlepiej się do tej pory sprawdziły. Dla dorosłych to przede wszystkim lekcje języka polskiego oraz języka angielskiego, a także porady prawne i psychologiczne. Nadal też będzie u nas czynny punkt bankowy oraz punkt pomocy przy wypełnianiu wniosków o nadanie numeru PESEL. Dodatkowo wprowadzamy dwie prelekcje: dotyczące świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy oraz aktywnego poszukiwania pracy  – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu Akademickiego IQ, w którym mieści się świetlica.

Oferta dla dzieci to niezmiennie zajęcia artystyczne z animatorami, kino z popcornem oraz kącik gier.  Każdego popołudnia oferujemy dzieciom ciepły posiłek, a dla wszystkich gości dostępne są kawa, herbata, słodkie przekąski oraz strefa wi-fi.

Świetlica „Przyjdź i odpocznij” jest czynna od wtorku do piątku. W dniach 29 marca – 1 kwietnia godziny otwarcia to 13:30 18:00.

harmonogram świetlica

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy czwartego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:
Bank Pekao S.A.
Mobica Limited