Po wakacyjnej przerwie uczniów i nauczycieli powitała pani Dyrektor Renata Łunarska. Zwracając się do uczniów, życzyła, by w pełni skorzystali z możliwości, jakie szkoła stwarza im do wszechstronnego rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i wzbogacania własnej osobowości. W tym roku szkolnym naukę w Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi podjęło 83 pierwszoklasistów na profilach informatyczno-matematycznym, biologiczno-chemicznym i artystyczno-humanistycznym.

W rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczył Jego Magnificencja Rektor WSIiZ prof. Andrzej Rozmus, który pogratulował pierwszoklasistom osiągnięcia wysokich wyników rekrutacyjnych, a nauczycielom sukcesów w przygotowaniu uczniów do matury, zakończonej w tym roku po raz kolejny stuprocentową zdawalnością.