„The revelation of superintelligence” to tytuł artykułu, którego współautorem jest student Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie Patryk Gulczyński.

Publikacja, która ukazała się w międzynarodowym czasopiśmie naukowym AI & Society – Journal of Knowledge, Culture and Communication, znajdującym się w wykazie czasopism punktowanych MNiSW (40 pkt.) to wynik współpracy Patryka z dr. Konradem Szocikiem, pracownikiem Katedry Nauk Społecznych oraz Bartłomiejem Tkaczem, uczestnikiem seminarium doktoranckiego nauk o mediach WSIiZ.

Tematem artykułu są spekulacje na temat możliwego przyszłego rozwoju mocnej sztucznej inteligencji (tzw. superinteligencji) i potencjalnych wyzwań, które taka superinteligencja mogłaby stanowić dla ludzkości. Autorzy poruszają w nim kwestie takie jak natura superinteligencji i jej możliwy stosunek do człowieka.

Zachęcamy do lektury.