Dr hab. Tomasz Skica, prof. WSIiZ, w wywiadzie dla Start For Future mówił o współpracy nad inicjatywą SFF. Opowiedział o prowadzonych badaniach nad potencjałem przedsiębiorczym studentów oraz oczekiwanych przez nich formach wsparcia działalności gospodarczej ze strony uczelni.

Start For Future jest jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się sojuszy na rzecz innowacji w Europie, łącząc środowisko akademickie, startupy, przemysł i organizacje publiczne. SFF opiera się na zasadach współpracy, dzielenia się wiedzą i wspólnego działania w celu napędzania innowacji systemowych i wywierania pozytywnego wpływu.

O inicjatywie Start For Future (SFF) dowiedziałem się od Petara Petrova z Uniwersytetu Ekonomicznego w Warnie w Bułgarii. Ze względu na bardzo dobrą współpracę między naszymi uczelniami, zostałem zaproszony do udziału w SFF. Decyzja o dołączeniu WSIiZ do SFF była bardzo dobrym posunięciem – wspomina dr. hab. Tomasz Skica, prof. WSIiZ, kierownik Katedry Przedsiębiorczości.

Członkostwo w SFF było inspiracją do rozpoczęcia badań w Katedrze Przedsiębiorczości WSIiZ na temat potencjału przedsiębiorczego studentów oraz oczekiwanych przez nich form wsparcia działalności gospodarczej ze strony uczelni. Mój zespół opracował autorskie narzędzie badawcze i przeprowadził badanie ankietowe na próbie ponad 1500 studentów WSIiZ (tj. 30% populacji osób studiujących w WSIiZ), zachowując reprezentatywność poszczególnych kierunków studiów, ścieżek polsko- i anglojęzycznych – mówi prof. Skica.

Wyniki badań były prezentowane m.in. na Sympozjum World Economics, Finance and Business (WEFB 2024) w Singapurze.

Wywiad z dr hab. Tomaszem Skicą, prof. WSIiZ, znajdziesz TUTAJ.