Sztuczna inteligencja w medycynie pozwala na szybsze diagnozowanie, ale budzi też wiele wątpliwości natury etycznej. Do tych zagadnień odniesie się prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz w kolejnym wykładzie z cyklu „W labiryncie świata”. Wykład „Sztuczna inteligencja w medycynie” jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a odbędzie się w 25 marca br. o godz. 17:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Podczas wykładu Prelegent opowie o tych dyscyplinach medycznych, w których sztuczna inteligencja okazuje się bardzo pomocna, są to m.in.: kardiologia i onkologia. Profesor Januszewicz przedstawi również powody, dla których sztuczna inteligencja jeszcze nie zagościła w medycynie na stałe.

Kardiologia czy onkologia to dyscypliny, w których sztuczna inteligencja potrafi podpowiedzieć, jaki typ leczenia albo jaki typ diagnostyki należy użyć. Niemniej jednak w większości innych dyscyplin medycznych jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia i sztuczna inteligencja potrafi bardziej przeszkodzić niż pomóc, na przykład w psychiatrii. Dlatego też sztuczna inteligencja w medycynie, dziś, tu i teraz w roku 2024, to jeszcze duży znak zapytania – zapowiada tematykę marcowego wydarzenia prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz.

Wykład odbędzie się 25 marca br. o godzinie 17:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Spotkanie ma charakter otwarty, udział w nim jest bezpłatny, ale pod warunkiem pobrania biletu.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Miasto Rzeszów.

Napis Pobierz bilet

O Prelegencie:

Prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz – profesor nauk medycznych, kierownik Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej we WSIiZ. Tytuł profesora otrzymał w 1994 roku. Autor ponad 130 publikacji w dziedzinach takich jak: medycyna, fizjologia człowieka, zdrowie publiczne, zarządzanie w służbie zdrowia oraz telemedycyna. Wieloletni dyrektor Instytutu–Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz dwukrotny konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, były konsultant wojewódzki pediatrii na Podkarpaciu. W 1998 otrzymał Order Uśmiechu. Jeden z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.