Nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „WSIiZ ma Talent” zdobył duet: Patrycja Nawojska i Jakub Kozłowski. Patrycja Nawojska to studentka Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, a jej sceniczny partner Jakub Kozłowski to aktywny zawodowo muzyk. Duet wykonał utwór „Jazz medley” i pokonał 13 innych wykonawców.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” odbyła się 6 grudnia br. o godz. 19:00 w Klubie IQ. Jury w składzie: Monika Szela (dyrektorka Teatru Maska), Dominika Kindrat (wokalistka sesyjna, trenerka głosu, założycielka Dominika Kindrat Vocal Studio) oraz Michał Samborski (instruktor tańca Breakdance i Funkstyles, promotor tańca ulicznego w Rzeszowie, założyciel szkoły tańca „Street Life) oprócz trzech pierwszych miejsc przyznało cztery wyróżnienia.

Wygrana to piękne docenienie trudu włożonego w całą naszą drogę muzyczną, która nie zaczęła się wczoraj. Nagrodą był już nasz wspólny występ dla takiej wspaniałej publiczności. Poziom występów oraz zaangażowanie wszystkich uczestników były bardzo wysokie, publiczność miała super energię, bardzo wspierała wszystkich uczestników i właśnie dlatego do ostatniej sekundy przed ogłoszeniem wyników nie wiadomo było czego się spodziewać, jury miało bardzo trudny wybór – mówi Patrycja Nawojska, studentka na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Razem z Jakubem Kozłowskim, aktywnym zawodowo muzykiem, grającym na kontrabasie i gitarze basowej wykonali „Jazz medley”. Jakub skończył wydział jazzu w Rzeszowie, a obecnie studiuje jeszcze na Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykonaliśmy „Jazz medley” czyli połączenie utworów w stylistyce jazzowej. Wybraliśmy takie utwory, które sprawiają nam przyjemność w wykonaniu, ale również takie, które publika mogłaby znać i mogłaby się w nie zaangażować – tłumaczy studentka.

Kto zwyciężył w 10. edycji „WSIiZ ma Talent” i „WSIiZ Art Talent” ?

Nagrody X Finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”:

• Patrycja Nawojska (śpiew) oraz Jakub Kozłowski (kontrabas) – pierwsze miejsce
  • Ewa Machała (śpiew) – drugie miejsce (ex aequo)
  • Daria Pasichnyk (taniec) – drugie miejsce (ex aequo)
  • Lola – Aleksandra Kostek oraz Emilia Szybiak (śpiew) – trzecie miejsce
  • Kyryl Fedorenko (gra na gitarze) – wyróżnienie
  • Bilard Parathema (taniec) – wyróżnienie
  • Polina Karpenko (śpiew) – wyróżnienie
  • Nasnaha (zespół muzyczny) – wyróżnienie

Nagroda Dziennikarzy trafiła do Darii Pasichnyk, która wykonała taniec brzucha, a Nagroda Publiczności trafiła do gitarzysty – Kyryla Fedorenko.

W sekcji plastycznej „WSIiZ Art Talent” nagrody zdobyli:

I Nagrodę – Anhelina Tsokalo – Super Art Talent WSIiZ
II Nagrodę – Patrycja Dziepak
III Nagrodę – Julia Jurek
Wyróżnienia otrzymali: Kacper Górecki, Agata Róg, Marcelina Sobiczewska, Karolina Seheda.

10 edycji to 10 castingów, 10 finałów, ale też koncert na rzeszowskim rynku, koncerty WSIiZ ma Talent for Christmas i WSIiZ ma Talent i Love i jeszcze kilkadziesiąt innych wydarzeń, podczas których prezentowali się artyści wyłonieni w konkursie. Wielu z nich prowadzi teraz profesjonalną działalność artystyczną, są instruktorami, ale też nawiązały się przyjaźnie osobiste i artystyczne. Podczas tegorocznego finału, występowali również laureaci poprzednich edycji i ich radość z powrotu na scenę IQ Club jest zawsze bardzo wzruszająca. Przypomnę, że po powstaniu naszego konkursu podobne zostały zorganizowane przez PRz i UR, więc był to silny impuls dla studenckiej działalności kulturalnej w Rzeszowie. Pięknie rozwija się też sekcja plastyczna – w tym roku rekordowa liczba prac w bardzo różnych technikach – grafiki komputerowe, malarstwo tradycyjne i cyfrowe, rysunek, rzeźba, ikony, malowane deskorolki, projekt odzieżowy, rękodzieło, malowana porcelana – słowem bogactwo talentów – mówi dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club, organizator „WSIiZ ma Talent”.

ZOBACZ NAGRODZONE PRACE

„Tryptyk Jana Chrzciciela” Agata Róg

Zobacz galerię zdjęć (fot. Kuba Głogowski):