Studentka Informatyki Oluwanifemi Okugbe z Nigerii, która zaśpiewała autorski utwór „I want it”, zdobyła nagrodę główną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „WSIiZ ma Talent”. W finale konkursu Nigeryjka pokonała 19 innych wykonawców.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” odbyła się 7 grudnia br. o godz. 19:00 w Klubie IQ. Jury w składzie: Monika Szela (dyrektorka Teatru Maska), Dominika Kindrat (wokalistka sesyjna, trenerka głosu, założycielka Dominika Kindrat Vocal Studio) oraz Michał Samborski (instruktor tańca Breakdance i Funkstyles, promotor tańca ulicznego w Rzeszowie, założyciel szkoły tańca „Street Life) oprócz trzech pierwszych miejsc przyznało trzy wyróżnienia.

To był wielki, wspaniały i niezapomniany wieczór. Podczas finału mogliśmy zobaczyć wiele różnych, międzynarodowych talentów – zespoły muzyczne, solistów, tancerzy oraz mistrzów gry na wszelakich instrumentach. Byli to uczestnicy pochodzący z Nigerii, Maroko, Zimbabwe, Ukrainy, Polski czy Kazachstanu. To wszystko sprawiło, że tegoroczna edycja była edycją szczególną – mówił dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club, organizator „WSIiZ ma Talent”.

Kto zwyciężył w tegorocznej edycji „WSIiZ ma Talent” i „WSIiZ Art Talent” ?

Poziom prezentacji tegorocznych finalistów był bardzo wyrównany i naprawdę wysoki. Kiedy zobaczyłam tak młodych artystów na tej scenie to pomyślałam sobie: jak to fajnie byłoby mieć znowu te 20 lat i tak wielki, wspaniały talent. Praca artysty to tak naprawdę predyspozycja dnia. To taki moment kiedy artysta lubi publiczność albo i jej nie lubi. Dlatego takie chwile trzeba wykorzystywać tu i teraz. Po prostu podbijać świat – mówiła przed ogłoszeniem werdyktu Monika Szela, dyrektorka Teatru Maska.

Nagrody IX Finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”:

• Oluwanifemi Okugbe z Nigerii (śpiew) – pierwsze miejsce
  • Karolina Paczosa i Jakub Cygan z Polski (taniec) – drugie miejsce
  • duet „Britney Jackson” – Ramazan Amangeldiyev i Olessya Nazarenko z Kazachstanu (taniec) – trzecie miejsce
  • Duet „Prawo i Sprawiedliwość” – Islam Sakenuly, Baubek Tazhibay z Kazachstanu (gra na dombrze) – wyróżnienie
  • Patrycja Nawojska z Polski (śpiew) – wyróżnienie
  • Yaryna Kysil z Ukrainy (śpiew) – wyróżnienie

Nagroda Dziennikarzy trafiła do Patrycji Nawojskiej, która wykonała swoją autorską piosenkę, a Nagroda Publiczności trafiła do bandurzystki – Mariany Hnatiuk. Podczas tegorocznej edycji nagrodę przyznali również zwycięzcy 6. edycji „WSIiZ ma Talent” czyli Zespół OHIO. Nagrodę otrzymały dwie uczestniczki – pochodząca z Maroko Wafaa El Boursoumi (rap) oraz zwyciężczyni Oluwanifemi Okugbe (śpiew).

W sekcji plastycznej „WSIiZ Art Talent” nagrody zdobyli:

I Nagrodę – Patrycja Głodek – Supert Art Talent WSIiZ

II Nagrodę – Agata Róg

III Nagrodę – Anhelina Tsokalo

Wyróżnienia otrzymali: Panashe Brenda Kariri, Marcelina Sobiczewska oraz Daria Pasichnyk.

ZOBACZ NAGRODZONE PRACE

Zobacz galerię zdjęć (fot. Konrad Kmiecik):

Zobacz nagranie filmowe:

Konkurs był realizowany w ramach projektu „Let’s integrate. Be a part of UITM” w programie “Welcome to Poland 2021” finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA z programu operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE.