Ponad 550 osób wzięło udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez WSIiZ. Na uczestników czekało wiele atrakcji – warsztaty tematyczne, prezentacje kierunków i kół naukowych, konkursy z nagrodami czy spotkanie z gościem specjalnym wydarzenia Pawłem Grabiasem – znanym YouTuberem, twórcą popularnego kanału Rock Your English.

Na Dzień Otwarty WSIiZ przyjechały nie tylko grupy zorganizowane ze szkół z Rzeszowa, Łańcuta, Tarnobrzega, Strzyżowa, Jasła, Mielca i Stalowej Woli, ale także uczestnicy indywidualni. Jak mówi Urszula Bielańska z Biura Organizacji Współpracy WSIiZ – Jest to wydarzenie, które daje młodym ludziom szansę na poznanie uczelni oraz jej oferty i pokazanie, że studia to nie tylko nauka.

W wypełnionej po brzegi auli kampusu w Kielnarowej uczestników Dnia Otwartego przywitał Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie istnieje już 28 lat. To co wyróżnia naszą Uczelnię, to jakość kształcenia – zajęcia ze studentami prowadzi około 200 praktyków z różnych branż. Zadowolenie finalne poziomu kształcenia przez naszych studentów jest bardzo wysokie – około 90% absolwentów, gdyby miało studiować jeszcze raz, ponownie wybrałoby WSIiZ. Jesteśmy Uczelnią proekologiczną i międzynarodową. Studiują u nas obywatele ponad 50 krajów świata. Studia na WSIiZ dają możliwość połączenia pasji z nauką oraz rozwijania swoich zainteresowań – powiedział Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wyglądają zajęcia we WSIiZ biorąc udział w jednym z 8 oferowanych warsztatów. Dr Iwona Leonowicz-Bukała podczas swojego wykładu pt. „Czego Czat GPT za Ciebie nie napisze?” wyjaśniła, jak mądrze korzystać z czatów oraz przedstawiła młodym ludziom pułapki, które mogą na nich czyhać podczas posługiwania się tym narzędziem. Dzięki wykładowi dra Mikołaja Birka pt. „Odkryj trzeci wymiar: od zdjęcia do modelu 3D – warsztat fotogrametrii” zainteresowani uczniowie mogli przenieść się do świata grafiki komputerowej. Mogli również wziąć udział w rysowaniu komiksu, czy projektowaniu gier komputerowych. Organizatorzy nie zapomnieli także o nauczycielach, warsztaty dla nich pt. „Sztuczna inteligencja w klasie: przydatne narzędzia dla nauczycieli” poprowadził mgr Łukasz Bis, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Digital Marketing.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje kół naukowych. Uczniowie odwiedzający poszczególne stoiska, mogli m.in. spróbować pokonać wyznaczoną trasę na symulatorze jazdy euro truck, spróbować uciec z Escape room’u, popracować z green screenem, poddać się analizie kolorystycznej wykonywanej przez Koło Naukowe Kosmetologii Estetycznej, wykonać test predyspozycji zawodowych przygotowany przez Koło Naukowe Psychologii Stosowanej, wziąć udział w grach terenowych.

Jednym z najbardziej obleganych było stanowisko Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej oraz ich kierunek – Grafika komputerowa. Studentka I roku tego kierunku na WSIiZ przyznała – Jest to świetny kierunek, na którym można nauczyć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy i nie dziwię się, że nasze stoisko jest tak chętnie odwiedzane przez przyszłych studentów. Wiele osób, które dzisiaj do nas podeszły, to takie, które już działają w dziedzinie grafiki komputerowej, miały już styczność z programami komputerowymi i chcą się dalej rozwijać w tym kierunku. Grafika komputerowa na WSIiZ to chyba jedyny taki kierunek w Rzeszowie i dużo młodych ludzi chce tu studiować.

Interesuję się grafiką komputerową, fotografią, filmem. Tworzę swoje produkcje filmowe, robię zdjęcia, projektuję wizytówki i plakaty ogłoszeniowe. Lubię to robić. Bardzo poważnie myślę o studiach na WSIiZ. Kiedyś brałem tutaj udział w kursie programowania i bardzo mi się to wtedy spodobało. Dużo moich znajomych tu studiowało, albo właśnie studiuje. Bardzo podoba mi się także budynek w Kielnarowej, przekonuje mnie jego wystrój i czuję się tu komfortowo. Właśnie dwa dni temu wszedłem na stronę WSIiZ, żeby aplikować, więc mam nadzieję, że do zobaczenia – powiedział maturzysta I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Zainteresowana studiami na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była także maturzystka I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Na Dzień Otwarty WSIiZ przyjechała z rodzicami, którzy bardzo wspierają ją w jej planach. Sama przyznała – Myślę o Grafice komputerowej, choć zastanawiam się jeszcze nad dokładnym wyborem specjalizacji.

Uczniowie, którzy przyjechali na Dzień Otwarty WSIiZ podkreślali, że panował na nim bardzo fajny klimat. Wśród wielu przygotowanych atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ciekawe było spotkanie z YouTuberem, twórcą kanału Rock Your English – Pawłem Grabiasem.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostali do udziału w pikniku i strefie chillout’u w okolicy Taberny pod Sosnami, znajdującej się na terenie kampusu w Kielnarowej – tu również czekało na nich bardzo wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Podczas Dnia Otwartego WSIiZ odbył się także finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi dla planety”, na który zjechali uczniowie z całej Polski. Po prezentacji zwycięskich prac, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz tutaj

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Eska. Partnerem strategicznym jest Miasto Rzeszów.