Ceremonia nadania o. Ludwikowi Wiśniewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Lublina odbyła się w lubelskim Teatrze Starym. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania reprezentował Rektor WSIiZ – dr Wergiliusz Gołąbek.

O. Ludwik Wiśniewski OP jest zwolennikiem Kościoła apolitycznego i otwartego na wiele środowisk, często zabiera głos w sprawach ważnych i istotnych dla naszego kraju. W 2018 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania razem z  Wydawnictwa WAM wydała książkę autorstwa o. Ludwika Wiśniewskiego pt. „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”.

„Decyzja o wydaniu przez nas książki z najważniejszymi tekstami ojca Ludwika wynikała z przekonania, że myśl ojca Ludwika zasługuje na upowszechnianie. Uczy ona rozumnego patriotyzmu i odpowiedzialności za kształt polskiego Kościoła. Postawa ojca Ludwika wynika bowiem z miłości do Kościoła, która nakazuje stawianie jego pasterzom wysokich wymagań etycznych i intelektualnych” – mówi Prezydent WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ.

Dominikanin jest czternastą osobą, która w trakcie minionych 26 lat otrzymała tytuł honorowego obywatela Lublina. Tytuł trafia tylko w ręce osób, które swoją działalnością i postawą rozsławiają Lublin, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Ponadto o. Wiśniewski jest honorowym obywatelem miasta Gdańska oraz Wrocławia i od lat Przyjacielem naszej uczelni.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Kozłowskiej: