Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami, działające w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, organizuje bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów. Zainteresowani mogą skorzystać z nich stacjonarnie lub online.

Kto może skorzystać z konsultacji psychologicznych na uczelni?

Damian Liśkiewicz, Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami: Z konsultacji może skorzystać każda osoba posiadająca legitymację studencką WSIiZ. Zarówno studenci studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Należy dodać, że konsultacje są bezpłatne, ponieważ WSIiZ realizuje projekt „Uczelnia bez barier” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że przydałaby się nam pomoc psychologiczna?

D.L.: Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Lecz jeśli czujesz się samotnie, studiowanie i egzaminy wydają się wielkim ciężarem, czujesz, że przed tobą piętrzą się problemy nie do przebycia – spróbuj o tym porozmawiać z doświadczonym specjalistą.

„Nie jest ze mną tak źle, żeby szukać pomocy u psychologa, co sobie o mnie pomyślą inni, będą się śmiać i wytykać palcami” – dlaczego mam NIE MYŚLEĆ w taki sposób?

D.L.: Powinniśmy czerpać przykład z krajów o wyższej kulturze empatii od Polski. W USA, Niemczech czy Szwecji korzystanie z pomocy specjalisty (w tym psychologa) jest postrzegane jako normalne działanie w społeczeństwie. W Polsce również powoli dochodzimy do tego, że mówienie o naszych problemach i proszenie o pomoc nie jest wstydem ani ujmą. Od tego są wykształceni specjaliści, żeby nam pomóc w codziennym życiu. Dodatkowo zaznaczmy, że spotkania odbywają się z zachowaniem tajemnicy lekarskiej i przy pełnej dyskrecji. Korzystajmy z porad specjalistów. Od tego są. 😊

W jakiej formie odbywają się konsultacje, czy można z nich skorzystać nie wychodząc z domu?

D.L.: Konsultacje mogą odbywać się on-line na naszej uczelnianej platformie webex, bądź w formie tradycyjnej w pokoju Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami (RA 109). Niezależnie od formy zajęć należy wcześniej umówić się na spotkanie bezpośrednio ze specjalistką Panią mgr Magdaleną Czyżewską maczyzewska@wsiz.edu.pl, bądź w BON bon@wsiz.edu.pl, tel. 17 86 61 104

Czy z konsultacji studenci będą mogli korzystać przez cały rok akademicki?

D.L.: Tak. A nawet dłużej – planujemy realizację konsultacji do końca projektu czyli do października 2023 roku.

SPRAWDŹ CAŁĄ OFERTĘ BIURA PEŁNOMOCNIKA REKTORA WSIIZ DS OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

UWAGA:
Wszyscy studenci WSIiZ mogą korzystać z pomocy psychologicznej świadczonej przez Akademickie Centrum Rozwoju i Psychoterapii. Sprawdź TERMINY KONSULTACJI!