28 czerwca (piątek) br. w Hotelu Rzeszów odbędzie się gala wręczenia nagród ufundowanych uzdolnionej młodzieży przez polską firmę odzieżową Próchnik S.A. Wśród stypendystek jest młoda projektantka Agnieszka Micał z ALO w Rzeszowie. Uroczystość poprowadzi znany dziennikarz i model, Olivier Janiak.

Znana firma odzieżowa Próchnik S.A. przyznała stypendium w wysokości 1000 zł i zaproponowała staż w centrali firmy w Warszawie obiecującej młodej projektantce – Agnieszce Micał, uczennicy klasy sztuki i projektowania Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSIiZ w Rzeszowie.

– Dostrzeżenie talentu naszej uczennicy przez znaną łódzką firmę było dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem – mówi Renata Łunarska, wicedyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie – Otrzymaliśmy telefon od zarządu Próchnik S.A., że spodobały się im kreacje naszych uczennic, zaprezentowane podczas pokazu mody w Millenium Hall. Firma chciała nagrodzić najbardziej obiecującą młodą projektantkę i przyznała jej stypendium i zaproponowała staż.

Agnieszka Micał nie jest jedyną osobą, której talent mógł się rozwinąć dzięki wsparciu szkoły. Jej kolega z klasy informatycznej, Michał Wanic pobiera stypendium ufundowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania, gdyż uczelnia co roku wspiera zdolnych licealistów. Również firmy informatyczne, takie jak OPTeam S.A. oraz Partners in Progress są zainteresowane inwestowaniem w młodych, zdolnych uczniów ALO. Oferują im wakacyjne praktyki oraz wspierają materialnie, np. w formie sprzętu komputerowego. Już na etapie szkoły średniej uczniowie mogą zdobywać doświadczenie zawodowe i konfrontować swoje marzenia o wybranym zawodzie z rzeczywistością.

Od przyszłego roku rozpoczynamy współpracę z Centrum Rehabilitacyjno – Medycznym Reh-mediq w Tyczynie, gdyż chcemy zapoznać uczniów klasy zdrowia i farmacji z najnowszymi urządzeniami służącymi do diagnozy i rehabilitacji pacjentów. Taka praktyczna forma nauczania oparta na wiedzy wyniesionej z lekcji na pewno będzie procentować w przyszłości.

Obecnie ALO prowadzi nabór do klas o 3 profilach: sztuka i projektowanie, technologie internetowe, zdrowie i farmacja.