Ekonomia, digital marketing, zarządzanie lotnictwem oraz gry komputerowe to kursy e-learningowe oferowane obecnie przez WSIiZ.Sekcja E-learningu WSIiZ udostępniła je na platformie prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W poprzedniej edycji z kursów WSIiZ skorzystało ponad 2 tysiące zarejestrowanych użytkowników i wystawiono 789 certyfikatów.

Kursy typu MOOC (ang. Massive Open Online Course) to kursy e-learningowe otwarte dla nieograniczonej liczby uczestników, dostępne poprzez stronę internetową. Do niedawna kursy tego typu dostępne były jedynie w języku angielskim. Ministerstwo Edukacji i Nauki w zeszłym roku uruchomiło platformę NAVOICA, na której uczelnie wyższe oraz instytucje edukacyjne mogą oferować kursy e-learningowe. Dzięki platformie internetowej Navoica każdy, kto chce się uczyć – bez względu na wiek i miejsce zamieszkania może poszerzać wiedzę. Wszystkie kursy on-line są bezpłatne, a uczestnictwo w nich wymaga jedynie zalogowania. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania dołączyła do grona uczelni wyższych uruchamiając kursy z obszarów w których się specjalizuje. Po zakończeniu kursu oraz wypełnieniu warunków zaliczenia uczestnicy kursu otrzymują bezpłatny certyfikat sygnowany przez naszą uczelnię – mówi dr Joanna Wójcik, Kierownik Sekcji ds. e-learningu.

Z kursów oferowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie skorzystały do tej pory osoby m.in. z: Argentyny, Austrii, Białorusi, Chin, Ghany, Holandii, Indii, Kazachstanu, Nigerii, Norwegii, Pakistanu, Polski, Timoru Wschodniego, Ukrainy, Węgier oraz Zimbabwe. Najmłodszy kursant miał 10 lat (oczywiście w kursie Projektowanie gier komputerowych) a najstarszy 65.

Kursy e-learningowe oferowane obecnie przez WSIiZ to:

• Ekonomia menadżerska – skierowany do studentów, przedsiębiorców oraz osóby, które pełnią obecnie lub chcą pełnić w przyszłości funkcję menedżera.
  • Introduction to Civil Aviation Management and Aviation Policy (wersja anglojęzyczna) oraz Wprowadzenie do zarządzania lotnictwem cywilnym i polityki lotniczej – skierowany do osób zainteresowanych tematyką zarządzania lotnictwem cywilnym i otwartych na ideę uczenia się przez całe życie.
  • Projektowanie gier komputerowych – odbiorcami kursu są przede wszystkim studenci kierunków i specjalności potencjalnie związanych z branżą gier, takich jak: informatyka, grafika komputerowa, inżynieria gier komputerowych oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką.
  • Digital marketing – skierowany do osób aktywnych zawodowo w środowisku medialnym, którzy w swojej codziennej pracy stają przed wyzwaniami związanymi z postępującą digitalizacją mediów starając się maksymalizować efektywność i skuteczność prowadzenia działalności gospodarczej oraz poprawić komunikację z klientami.

Aby skorzystać z przygotowanych treści należy zarejestrować się na platformie Navoica, a następnie przejść do wybranego kursu. Obecnie kursy są przeznaczone do samodzielnej nauki, ale będą również wspierane przez kadrę uczelni. Wszystkie kursy będą dostępne przez następne 24 miesiące, aż do 2023 roku.

Dodatkowo WSIiZ oferuje również kurs w języku angielskim stworzony z myślą o osobach (rozważających podjęcie studiów w Polsce), które chcą zdobyć wiedzę niezbędną do zrozumienia interakcji międzykulturowych: Get ready to study abroad – Introduction to Intercultural Communication.

Projekt „MOOCni wiedzą – otwarte kursy e-learningowe WSIiZ” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, nr. umowy POWR.03.01.00-00-W061/18-00